Dovolená a atrakce v Dalmácii

Zábava v Chorvatsku, aktivní dovolená

Návštěvníci nejen putují po stopách dějin, stejně tak si užívají nevyčerpatelné možnosti tohoto ráje pro plavce, milovníky šnorchlování, potápění a majitele lodí. Nekonečné možnosti k provozování všemožných vodních sportů a cyklistické stezky dodávají dovolené v Dalmácii sportovní rys. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých míst Dalmácie, které určitě stojí za návštěvu. Naše nabídka ubytování v Dubrovníku vás jistě nadchne.

Split, Dubrovnik, Hvar, Mljet, Knin

  • Split: druhé největší město Chorvatska je perlou nejen Jadranu, ale celého Středomoří. V historickém centru města se dochovala dlouhá řada památek v čele s Diokleciánovým palácem, katedrálou sv. Domnia, náměstím Narodni trg a dalšími (od r. 1979 pod ochranou UNESCO). Ze Splitu jezdí také trajekty např. na ostrovy Brač, Šolta nebo Vis. Vyberte si svůj apartmán v Chorvatsku a začněte objevovat.
  • Hvar: ostrovu Hvar se někdy přezdívá chorvatská Madeira, protože zde panuje během celého roku mimořádně příjemné podnebí. 4. největší chorvatský ostrov Hvar je mnohem lesnatější a úrodnější, ochutnejte určitě vynikající víno z odrůdy Hvarski plavac. A pláže (vhodné i pro děti) tu najdeme skoro všude.
  • Mljet: ostrov Mljet v jižní Dalmácii je oblíbeným cílem turistů pro jednodenní výlety z Korčuly nebo Dubrovniku. V západní části ostrova se totiž nachází půvabný národní park Mljet chránící původní borové, dubové a cedrové lesy. Opravdovou vzácností je kolonie lachtanů, kteří žijí volně v Chorvatsku již pouze na několika místech!
Dovolená ve Splitu

Prázdninové domy v Chorvatsku a atrakce v Dalmácii

  • Knin: na kopci Spas nad městem Knin, už ve středověku sídlem chorvatských králů a biskupů, se tyčí velkolepá zřícenina hradu založeného již v 11. století a později přebudovaného na tureckou pevnost. Z hradu Knin je fantastický výhled, mimo jiné na nejvyšší horu Chorvatska Dinara.
  • Dubrovník: snad nejkrásnější město na Jadranu založili v 7. stol. uprchlíci z nedalekého města Epidauros (Cavtat). Jen několik evropských měst se pyšní tak úžasnými hradbami, jako má Dubrovnik (jen jejich délka činí 1.940 m!). Skvělé památky (palác Sponza, Velká Onofriova kašna, Rektorský palác Knežev dvor...) pod ochranou UNESCO a nádherné pláže (Mlini) - to je nezapomenutelný Dubrovník! Rodinná dovolená v Dalmácii hraje všemi barvami, což vám také potvrdí různorodá nabídka ubytování.