search

Ubytování Baška Voda

Ubytování Baška Voda, dovolená ve Střední Dalmácii

Zažijte dovolenou jako ze žurnálu v letovisku Baška Voda

Moderní, pulsující městečko Baška Voda zaslouženě patří k těm nejvíce populárním prázdninovým resortům na pobřeží Jaderského moře. Perfektní ubytování v Dalmácii si zde užijí zejména milovníci průzračné vody a plážových radovánek, ale také turisté, libující si ve výletech skrz divoká, skalnatá pohoří či malebnou venkovskou krajinu. Ochuzeni však nebudou ani ti, kdo vyhledávají večerní posezení v příjemných restauracích za zvuků podmanivé balkánské hudby. Ubytování Baška Voda se nachází ve Střední Dalmácii přímo v srdci věhlasné Makarské riviéry, kterou omývají přátelské vlny blankytného Jadranu. Naproti městu se rozprostírá vyhledávaný ostrov Brač a po 50 kilometrech směrem na severovýchod dorazíte do známého Splitu. Zhruba ve stejné vzdálenosti, avšak opačným směrem, leží hrdé přístavní město Dubrovník.

Ubytování Baška Voda, apartmány Chorvatsko

Odpočiňte si na krásném pobřeží pod úchvatnými horami

Několik kilometrů podél letoviska, v dobrém dosahu jednotlivých apartmánů v Chorvatsku, se táhnou typické makarské pláže. Střídá se na nich písek, oblázky a travnaté plochy, řada míst je rozšířena o kamenitá mola pro snadnější přístup do vody. Vyznačují se pozvolným sestupem do vody, jsou vhodné pro děti a zároveň si na nich užijí i všichni sportovci. Hlavní městská pláž se nazývá Nikolina, je pravidelně důkladně udržovaná a byla několikrát oceněna Modrou vlajkou. Neváhejte a objednejte si dovolenou v Chorvatsku v oblasti Bašky Vody. Ze severu ji lemuje skalnaté pohoří Biokovo, vděčný objekt každého fotografa. Je součástí stejnojmenného chráněného přírodního parku a z jeho vrcholků se pokocháte fantastickými scenériemi Jadranu i kouzelné vnitrozemské přírody. Její ráz utvářejí především hojné borovicové lesy, háje olivovníků či vinohrady, do posledního paprsku využívající štědrého slunečného počasí.

Ubytování Baška Voda

Baškou Vodou za zábavou, gastronomií i ponaučením

Samotné středisko Baška Voda poskytuje obdivovatelům památek a historie především pozůstatky kdysi mohutné byzantské pevnosti na kopci Gradina. Za vidění též rozhodně stojí barokní kostel Svatého Vavřince. Hlavní ulice Obala Sv. Nikole je u zdejší mariny přeplněna obchůdky, prodejnami suvenýrů, hospůdkami a kavárnami. Na toulkách z vašeho apartmánu v Chorvatsku doporučujeme navštívit například stylový restoran King nebo nenapodobitelnou hospůdku Victoria. Množství světoznámých pamětihodností si můžete prohlédnout zejména v nedalekých nádherných středověkých městech Split a Dubrovník. Touláte-li se raději přírodou, nezapomeňte vyrazit do kaňonu řeky Cetiny u Omiše či na vycházku do podhorské obce Bast s kouzelným rozhledem do kraje. Nezapomenutelná je taktéž procházka po promenádě Lungo mare v největším zdejším prázdninovém centru Makarská.