search
C
| Editor
(First published: )

Ubytování Baška Voda

Ubytování Baška Voda, dovolená ve Střední Dalmácii

Zažijte dovolenou jako ze žurnálu v letovisku Baška Voda

Moderní, pulsující městečko Baška Voda zaslouženě patří k těm nejvíce populárním prázdninovým resortům na pobřeží Jaderského moře. Perfektní dovolenou v Chorvatsku si zde užijí zejména milovníci průzračné vody a plážových radovánek, ale také turisté, libující si ve výletech skrz divoká, skalnatá pohoří či malebnou venkovskou krajinu. Ochuzeni však nebudou ani ti, kdo vyhledávají večerní posezení v příjemných restauracích za zvuků podmanivé balkánské hudby. Letovisko Baška Voda se nachází ve Střední Dalmácii přímo v srdci věhlasné Makarské riviéry, kterou omývají přátelské vlny blankytného Jadranu. Naproti městu se rozprostírá vyhledávaný ostrov Brač a po 50 kilometrech směrem na severovýchod dorazíte do známého Splitu. Zhruba ve stejné vzdálenosti, avšak opačným směrem, leží hrdé přístavní město Dubrovník.

Ubytování v Chorvatsku, apartmány Chorvatsko

Odpočiňte si na krásném pobřeží pod úchvatnými horami

Několik kilometrů podél letoviska, v dobrém dosahu jednotlivých apartmánů v Chorvatsku, se táhnou typické makarské pláže. Střídá se na nich písek, oblázky a travnaté plochy, řada míst je rozšířena o kamenitá mola pro snadnější přístup do vody. Vyznačují se pozvolným sestupem do vody, jsou vhodné pro děti a zároveň si na nich užijí i všichni sportovci. Hlavní městská pláž se nazývá Nikolina, je pravidelně důkladně udržovaná a byla několikrát oceněna Modrou vlajkou. Neváhejte a objednejte si ubytování v Dalmácii v oblasti Bašky Vody. Ze severu ji lemuje skalnaté pohoří Biokovo, vděčný objekt každého fotografa. Je součástí stejnojmenného chráněného přírodního parku a z jeho vrcholků se pokocháte fantastickými scenériemi Jadranu i kouzelné vnitrozemské přírody. Její ráz utvářejí především hojné borovicové lesy, háje olivovníků či vinohrady, do posledního paprsku využívající štědrého slunečného počasí.

Ubytování Baška Voda

Baškou Vodou za zábavou, gastronomií i ponaučením

Samotné středisko Baška Voda poskytuje obdivovatelům památek a historie především pozůstatky kdysi mohutné byzantské pevnosti na kopci Gradina. Za vidění též rozhodně stojí barokní kostel Svatého Vavřince. Hlavní ulice Obala Sv. Nikole je u zdejší mariny přeplněna obchůdky, prodejnami suvenýrů, hospůdkami a kavárnami. Na toulkách z vašeho apartmánu v Chorvatsku doporučujeme navštívit například stylový restoran King nebo nenapodobitelnou hospůdku Victoria. Množství světoznámých pamětihodností si můžete prohlédnout zejména v nedalekých nádherných středověkých městech Split a Dubrovník. Touláte-li se raději přírodou, nezapomeňte vyrazit do kaňonu řeky Cetiny u Omiše či na vycházku do podhorské obce Bast s kouzelným rozhledem do kraje. Nezapomenutelná je taktéž procházka po promenádě Lungo mare v největším zdejším prázdninovém centru Makarská.