Atrakce v Biogradu na Moru, kam si vyrazit

Dovolená v Biogradu na Moru láká koupáním a zábavou

Kdysi to bylo sídlo chorvatských králů, dnes patří Biograd na Moru k hlavním rekreačním centrům na jadranském pobřeží. Nabízí spoustu příležitostí k nádhernému koupání, rušné ulice plné obchůdků a restaurací, bohaté sportovní zázemí a v okolí řadu atraktivních turistických cílů. Jestliže přemýšlíte o krásné a spokojené dovolené v Biograd na Moru, jedná se o to pravé místo.

Ubytování v Dalmácii u moře a se sportem

V centru najdete spíše než historické památky velké množství kaváren, taveren, pizzerií, butiků a barů. Dvojnásobná totální destrukce města v minulosti má za následek dochování pouhých ruin dávných hradeb a katedrály. Navštívit tak můžete alespoň vlastivědné muzeum či barokní kostel Sveta Anastazija. Na pobřeží nechybí maják. Pokud prožijete ubytování v Dalmácii právě v Biogradu, rozhodně nebudete ochuzeni o pestrý společenský život, který tu panuje. Jeho základem jsou pravidelné lidové slavnosti zvané fešty, doplněné mnoha zábavními podniky, letním kinem, diskotékami a kluby. Dáváte-li přednost sportu, čeká na vás rozlehlý tenisový areál, škola potápění a jachtingu, víceúčelová hřiště, minigolf a také hustá síť turistických a cyklistických tras využívajících okolní lesy.

Navštivte nejhezčí biogradské pláže

To nejlepší, co Biograd na Moru může nabídnout, jsou pláže u Jaderského moře. Dvě z nich, Bošana a Soline, se nacházejí ve stejnojmenných zátočinách na okrajích města, blíže k prázdninovým domům je pláž Dražica. Všechny jsou prostorné, stíněné borovicemi, převážně oblázkové a zvolna klesají do křišťálově čisté vody. Samozřejmostí je vybavení toaletami, převlékacími kabinkami, sprchami, dětským hřištěm a tobogánem. Kromě Soline se pyšní označením prestižní Modrou vlajkou. Největšími atrakcemi severní Dalmácie, které jsou dobře dostupné z Biogradu na Moru, jsou třicet kilometrů vzdálený starobylý Zadar a národní park Krka nedaleko Šibeniku. Zajímavý výlet podniknete také k Vranskému jezeru, významnému hnízdišti mnoha ptačích druhů, a na chráněné ostrovy Kornati, kam je ovšem třeba plavit se lodí. Jádrem Biogradu je veliká marina s originálním podmořským osvětlením a sochařskou výzdobou. Blízká pěší promenáda poskytuje hezký výhled na blízké ostrovy Sv. Katarina, Planac a především Pašman. Z biogradského přístavu se na něj snadno dostanete trajektem. Dobře vybavené prázdninové domy v Chorvatsku jsou roztroušeny kolem Biogradu na Moru.

Ubytování Biograd na Moru

Historické přímořské městečko Biograd na Moru je lemováno zátokou Bosana v severní části a zátokou Soline se svými písčitými plážemi v jižní části. Malebná historická část města se svými tavernami, kavárnami a vinnými sklepy zve k příjemnému posezení, v rybích restauracích byste měli ochutnat zdejší speciality.

Biograd na Moru

Biograd na Moru byl ve středověku velmi důležitým městem. Od roku 1019 byl totiž korunovačním a sídelním městem chorvatských králů. Bohužel ze středověké okázalosti Biogradu mnoho nezbylo a tak z nevelkého počtu památek stojí za pozornost kostel sv. Anastázie (1761), kaple sv. Rocha (19. stol.) a vlastivědné muzeum s expozicí námořnictví. Biograd na Moru se dnes ale pyšní půvabnou Biogradskou riviérou s oblázkovými plážemi vhodnými i pro malé děti. Jen 6 km od Biogradu leží jedno z největších chorvatských jezer - Vranské jezero (Vransko jezero, 30 km2). Čistá zelenkavá voda krasového Vranského jezera je plná ryb, takže si do svého pronajatého apartmánu v Chorvatsku určitě nezapomeňte vzít prut a další rybářské náčiní.