Informace o Biogradu na Moru

Informace o Biogradu na Moru, ubytování Chorvatsko

Dovolená v Biogradu na Moru

Chloubou tzv. Zadarské riviéry je pětitisícové rekreační středisko Biograd na Moru. Jedná se o moderní a pohodlný turistický resort, disponující – jak už je v těchto končinách zvykem – krásnými plážemi a překrásnou okolní vnitrozemskou přírodou. Nechybí ani kompletní turistické zázemí, symbolizované množstvím kvalitního ubytování v Dalmácii a výtečnou infrastrukturou. Dlouhá historie zde zanechala řadu pozoruhodných svědků svých nejdramatičtějších údobí. Biograd na Moru se rozkládá v severní Dalmácii na pobřeží Jaderského moře. Díky jeho výhodné poloze je to odsud téměř stejně blízko do starobylých měst Zadaru i do Šibeniku. Z jihozápadu letovisko ohraničuje pěkné jezero Vransko a přímo naproti němu z Jadranu vykukují dva malebné ostrovy Pašman a Ugljan. Jižním směrem se nalézá další vyhlášená dovolenková lokalita, oblíbený ostrov Murter.

Pláže pro romantiky, samotáře i milovníky vodních sportů

Dovolená ve fascinujícím letovisku Biograd na Moru

Vodní radovánky a pestrou škálu sportů si v Biogradu na Moru vychutnáte na krásných, vesměs oblázkových plážích. Nejznámější a nejoblíbenější z nich je perfektně udržovaná Dražice, oceněná dokonce Modrou vlajkou. Najdete-li právě zde své ubytování v Biograd na Moru, slunit se tu můžete i na dlouhých kilometrech mol, lemujících zdejší přístav a populární marinu, vyhledávanou jachtaři. Přímo v centru města se můžete vykoupat i v novém sladkovodním bazénu. Zajistěte si včas komfortní a moderní prázdninový dům v Chorvatsku. A pokud zatoužíte užít si ještě více soukromí, určitě si pronajměte člun a vydejte se na některý z četných romantických, neobydlených ostrůvků na dohled od Biogradu na Moru. Bezpochyby na nich objevíte liduprázdné zátočiny s průzračnou blankytnou vodou, v nichž si perfektně odpočinete od veškerého turistického ruchu.

Ubytování Biograd na Moru

Prožijte dějepis naživo ve všech koutech

Biograd na Moru je staré město, vždyť byl založen již v 11. století. Dodnes každého během dovolené v Chorvatsku okouzlí několika zajímavými historickými památkami, jakými jsou například zbytky gotických kostelíků svatého Antonína a svatého Rocha. Návštěvníky hodně fotografovaný je též okázalý barokní kostel svaté Anastázie z počátku 18. století. Ruchem otevřených obchůdků a restaurací dosud žije náměstí Pěti studní, centrum města staré téměř již půl tisíciletí. Z vašeho apartmánu v Chorvatsku v Biogradu na Moru se však dostanete i k dalším vyhlášeným turistickým atrakcím Dalmácie. Na šíji mezi Vranským jezerem a Jadranem se nachází malebné městečko Pakoštane, vynechat byste neměli ani jedinečný národní park Kornatské ostrovy. Krásou svých jezírek, vodopádů a kaskád proslul další národní park, Krka nedaleko Šibeniku. Tomuto městu dominuje goticko-renesanční dóm svatého Jakuba, zapsaný na seznam UNESCO.