Ubytování v Biogradu, dovolená v Chorvatsku

Co si musíte vyfotit během dovolené v Biogradu na Moru a okolí

Severodalmátský přístav Biograd na Moru má přibližně pět tisíc obyvatel, avšak v době prázdnin tento počet pravidelně několikanásobně vzrůstá. Městečko, nacházející se na východním pobřeží Jadranu mezi známými městy Zadar a Šibenik, je totiž také oblíbeným letoviskem, v němž svou dovolenou v Biograd na Moru tráví tisíce nadšených rekreantů. Biograd na Moru byl založen v jedenáctém století jako královské a biskupské sídlo. Dochovalo se tu několik zajímavých památek, na které se během ubytování v Chorvatsku určitě zajděte podívat. Příklad budiž ruiny románských svatostánků svatého Rocha a svatého Antonína či výstavní barokní katedrála svaté Anastázie z 18. století. Chloubou novodobého Biogradu je především komfortní přístav pro jachty.

Ubytování Biograd na Moru

Prozkoumejte ostrovní království dovolené v Dalmácii

Biogradu se snadno pravidelnou trajektovou linkou dostanete na blízké kouzelné ostrovy Pašman a Ugljan, kde si ničím nerušeni vychutnáte dokonalou přímořskou rekreaci. Mimo krásné přírody tam u azurového moře objevíte spoustu romantických plážových zákoutí a dlouhých oblázkových pláží. Moře kolem Biogradu je poseto množstvím neobydlených ostrůvků, na něž se dopravíte člunem. Prohlédněte si naši nabídku ubytování v Dalmácii, všechny jsou výborně zařízené a disponují bohatým zázemím. A během pobytu v Biogradu určitě nevynechejte prohlídku hlavního města severní Dalmácie, úchvatného Zadaru. Historické centrum města tvoří úchvatné středověké náměstí Pěti studní z 16. století, nedaleko něhož narazíte na gotickou katedrálu svaté Anastázie ze století jedenáctého a celou řadu dalších pozoruhodných památek.

Prázdninové domy v Chorvatsku

Jižně od Biogradu, kde se nachází naše apartmány Chorvatsko leží neméně pozoruhodný Šibenik s kompletně dochovaným středověkým opevněním. Jeho věhlasnou dominantou je goticko-renesanční katedrála svatého Jakuba, zapsaná na seznam světového dědictví. Mohutné městské hradby spatříte i v nedalekém Primoštenu, nad nímž se tyčí pompézní pevnost Kamerlengo. K dalším atrakcím v biogradském okolí, dobře dosažitelným z našich apartmánů v Chorvatsku, se řadí Vranské jezero, národní park Kornatské ostrovy a vodopády na řece Krka.