Zajímavosti v Biograd na Moru

Zajímavosti v Biograd na Moru, dovolená v Dalmácii

Překrásné město a zároveň i přístav najdeme 28 kilometrů jihovýchodně od Zadaru. Skýtá klid a soukromí, ale rovněž i zabezpečení kulturního a sportovního vyžití, což je pro dovolenou v Dalmácii na prvním místě. Toto letovisko je proslulé svými upravenými plážemi, úchvatným historickým jádrem a věčnou zelení. Rozprostírá se na malém poloostrově mezi zálivem Bošana a Soline a také zčásti na pevnině. Blízko Biogradu se nacházejí i ostrůvky Planac a Světa Katerina, které se pyšní majákem. Národní park Kornati je dokonalou přístupovou cestou právě odtud.

Přístavy jako na dlani

Biograd na Moru – skvost Severní Dalmácie

Biograd na Moru je zajímavý svými četnými přístavy. Podmořské osvětlení je jednou z mnoha atrakcí. Podmořská světla jsou ohromným světovým lákadlem a nevšedním zážitkem na dovolené v Chorvatsku. Z historického hlediska je tato bývalá liburnská osada Blandone pro turisty poznáním. Bílé město, tedy Biograd, nabízí drobné pozůstatky městských hradeb, katedrály a starochorvatské hroby. Také barokní kostel sv. Anastázie, kostelík sv. Rocha a sv. Antonína mají své kouzlo. Ubytování pro všechny generace. Klid i dostatečné zábavní vyžití slibuje celoroční dovolená v Chorvatsku, all inclusive. Individuální forma odpočinku zajišťuje elektřinu, plyn, vodu, rekreační poplatek, ložní prádlo s ručníky i závěrečný úklid. Ubytování v Chorvatsku povoluje v mnoha případech i domácí mazlíčky. Dopravu a jídlo si turisté hradí na vlastní náklady.

Ubytování Biograd na Moru

Dovolená v Biogradu na Moru = prostě zážitek

Bezchybné rozlehlé oblázkové pláže obehnané borovými lesy, v čele s Dražicou, vzdálenou asi 10 minut chůze od centra města, nabízejí i atrakce pro děti, jako jsou tobogány anebo trampolíny. Kabinky a sprchy na Dražici nabízejí soukromí. Také pláž Bošana je navštěvovanou a rovněž je oceněna Modrou vlajkou. Vzdálenější Soline v zátoce je písčitá s oblázky. Kumenat patří také mezi pěkná místa, ale směřuje dále od centra dění. Skvělou zprávou je to, že poblíž těchto úchvatných míst ke koupání, najdeme prázdninové domy Biograd na Moru. Škola jachtingu, potápění, vodního póla, tenisu a volejbalu potěší nadšence sportu. Pořádané závody naberou dobrodružnou atmosféru. Jachtařské přístavy Kornati a Šangulin nabízejí skvělé kotviště.

Opojná kultura v Biogradu

O seriózní poznání se postará Vlastivědné muzeum s archeologickými a historickými sbírkami. Benátská loď z 16. století, která byla nalezena poblíž ostrůvku Gnalić, je součástí expozice. Letní terasy, diskotéky a tradiční fešty jsou prázdninovou zábavou každé dovolené v Chorvatsku. Pro všechny, kteří milují výlety je dosažitelný Zadar, trajektem ostrov Pašman a Ugljan. Kornatské ostrovy a chráněná krajinná oblast Telašćica značí místa, která stojí za návštěvu. To platí i pro 8, 5 kilometrů vzdálené Vranské jezero a 26 kilometrů dalekou pahorkatinu Ravni Kotari.