Chaty a chalupy v Biogradu na Moru

Chaty a chalupy v Biogradu na Moru

Lekce prázdninové pohody v Dalmácii

K oblíbeným odpočinkovým střediskům na Jadranu s největší tradicí a oblibou se již dlouho řadí Biograd na Moru. Letovisko, patřící k symbolům příjemné dovolené v Dalmácii, najdete v severní Dalmácii naproti ostrovu Pašman, zhruba na půli cesty mezi Zadarem a Vodicí. Podívejte se spolu s námi na hlavní důvody jeho popularity. Tím prvním je samozřejmě krásné pobřeží Jaderského moře pokryté jemnými oblázky. K nejhezčím plážím se řadí Dražica u borového lesíka na jihovýchodě, kvalitně vybavená lehátky se slunečníky, toaletami, sprchami, tobogánem či trampolínami. Po zásluze byla oceněna Modrou vlajkou, stejně jako Bošana na druhé straně města za přístavištěm.

Chaty a chalupy v Biogradu na Moru

Ochutnejte bohatý život během dovolené v Biogradu

Kromě plavání, opalování a vyžití při řadě sportovních aktivit se můžete ze svého ubytování chaty a chalupy v Biograd na Moru též ponořit do víru turistického ruchu v Biogradu. V úzkých uličkách kolem kostela Sveta Stošija objevíte množství sympatických hospůdek, restaurací podávajících chutné dary moře i barů, kde vás obslouží skleničkou něčeho dobrého. Živou promenádou s obchůdky a prodejnami suvenýrů se dostanete do všech částí letoviska Biograd na Moru, v němž jsou umístěny i naše vily s bazénem v Chorvatsku. Hned u ní stojí Vlastivědné muzeum, v červenci a v srpnu se v centru konají v rámci Kulturního léta nejrůznější koncerty, literární večery, folklórní představení a jiná vystoupení.

Za poznáním do všech světových stran Dalmácie

Díky jedinečné poloze Biogradu na Moru určitě využijte svůj čas k výletům za největšími dalmatskými atrakcemi. Trajektem se můžete vypravit přes Zadarský průliv na protilehlý břeh ostrova Pašman, nebo rovnou zkusit celodenní výlet do národního parku Kornatské ostrovy. Nejbližšími sousedy, k nimž se při procházkách Biogradem na Moru a okolí dostanete, jsou střediska Sveti Jakov a Pakoštane. Druhé jmenované leží na úzké šíji mezi Jadranem a Vranským jezerem, vyhlášenou ptačí rezervací. Ze svého ubytování v Biogradu na Moru se tady také rychle dostanete do národního parku Krka se soustavou jezírek, kaskád a vodopádů.