Prázdninové domy v Biogradu na Moru

Prázdninové domy v Biogradu na Moru zlepší vaší dovolenou

Připravte se na zážitky a najděte své ubytování v Biogradu na Moru

Pětitisícový přístav Biograd na Moru se nachází na riviéře severní Dalmácie, zhruba v půli cesty mezi známými městy Zadar a Šibenik. Jedná se o kouzelné prázdninové letovisko s řadou nádherných, cenově dostupných vil s bazénem Chorvatsko. K hlavním devizám regionu patří úžasné moře, krásná příroda a množství turistických atrakcí. Místo bylo již v dobách paleolitu osídlováno Ilyrskými kmeny. Samotný Biograd na Moru pochází přibližně z jedenáctého století a disponuje především několika zajímavými sakrálními památkami. Během ubytování v Chorvatsku by vám tady neměly uniknout ruiny gotických kostelíků svatého Rocha a svatého Antonína, ani velký barokní svatostánek svaté Anastázie z počátku 18. století.

Nádherná dovolená v srdci Dalmácie

Pobřeží u Biogradu na Moru je typické dlouhými oblázkovými plážemi s pozvolným sestupem do vody. Lemují je voňavé borovicové háje a omývají vlny blankytně modrého Jadranu. V moři objevíte spousty neobydlených romantických ostrůvků, na které se díky svému ubytování v Chorvatsku pohodlně dostanete pronajatým člunem. Na zážitkově zajímavé větší ostrovy jako Pašman, Ugljan nebo Murter můžete snadno uniknout před turistickým ruchem pravidelnou trajektovou linkou. Naleznete na nich poklidná, liduprázdná místa s úchvatnými mořskými scenériemi.

Prázdninové domy v Biogradu na Moru

Vydejte se za svědky dávné historie

Kam se z vašeho ubytování v Biogradu na Moru ještě podívat? Zadar, hlavní město a správní centrum severní Dalmácie má 75 tisíc obyvatel a jeho historie se začala psát již na přelomu našeho letopočtu. Mezi okázalými památkovými monumenty tu vyniká zejména pompézní gotická katedrála Svaté Anastázie, výstavní středověké náměstí Pěti studní a kostel Svatého Donáta, největší chorvatský románský chrám. Okázalý Šibenik pochází z roku 1066 a je nejstarším městem zbudovaným Chorvaty. Jeho historickému jádru vévodí UNESCEM chráněná, fantastická goticko-renesanční katedrála svatého Jakuba. Město je dodnes obehnáno původními hradbami s mohutnými branami. Středověké opevnění se zachovalo také v Primoštenu, jehož dominantou je gotická pevnost Kamerlengo.