search

Ubytování Brela

Ubytování Brela nadchne celou rodinu

Poklidná a romantická Brela, záruka dokonalého odpočinku 

Poznejte roztomilé a útulné ubytování Brela v samém srdci Makarské riviéry. Je to ideální místo pro každého, kdo hledá klid snoubící se s nádhernými plážemi, průzračným mořem a krásnou přírodou. Vaše ubytování v Dalmácii se může stát nezapomenutelnou a do Brely se budete vždy rádi znovu vracet.

Ubytování Brela

Prázdninové domy v chorvatské Brele

Až v Brele využijete pronájem vily s bazénem v Chorvatsku, budete to mít ke zdejší malebné, šestikilometrové pláži, pokryté dokonale vyhlazenými kamínky, doslova „co by oblázkem dohodil“. Nedaleká pláž Dugi rat byla časopisem Forbes dokonce vyhlášena jako jedna z deseti nejkrásnějších na světě. Dalším místem, umožňujícím plnými doušky vychutnat si krásu Makarské riviéry, je pláž Berulia. Té vévodí jeskyně Medvidina, jež dříve bývala domovem velké kolonie tuleně středomořského. V šedesátých letech odtud sice tento ohrožený druh vymizel, avšak jeho útočiště lemované tyrkysovým Jadranem a ze strany druhé vonnými borovicovými lesy zůstalo a poskytuje každému příchozímu ojedinělé zážitky.

Ubytování v lesích mezi mořem a památkami Brely

Oblast se honosí nejen průzračným mořem, majestátními kopci a skvělými možnostmi ubytování na letovisku Brela, jehož pronájem je snadný a laciný, ale také množstvím pozoruhodností. Ze zajímavých kulturních a historických míst vynikají zejména stavby sakrální. Určitě si nenechte ujít středověký kostelík svatého Mikuláše, jednoho z patronů Brely, hrdě se tyčící na pětisetmetrovém skalisku. Projděte se také po slavné Napoleonově cestě, která byla postavena francouzskými okupanty napříč celou Dalmácií počátkem 19. století. Navštivte nedalekou středověkou metropoli Split se světoznámým antickým Diokleciánovým palácem a pyšný Trogir, jehož historické centrum právem patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Unikátní přístavní městečko Omiš se rozkládá poblíž ústí dech beroucího kaňonu řeky Cetiny.

Co neminout na ubytování Brela

Na své si zde přijdou nejen milovníci plážových radovánek, ale také zarytí turisté. Oblast blízkého přírodního parku Biokovo s vrcholem Miletnjak nabízí úchvatné scenérie prosluněných skalnatých hor protkaných množstvím naučných či sportovních stezek. Díky celoročně přívětivému počasí tady můžete prožít kompletně aktivní dovolená v Chorvatsku plné dojmů, třeba na oblíbených horských kolech. Stranou velkého ruchu a přesto na Makarské riviéře: letovisko Brela Malé a klidné letovisko Brela na Makarské riviéře leží na úpatí pohoří Biokovo (prakticky přímo pod horou Miletnjak - 1 619 m), jen kousíček od známějšího letoviska Baška Voda.

Baška Voda

Brela a Baška Voda - nenápadné perly na Makarské riviéře

Tuto aktivní dovolenou v Dalmácii můžete absolvovat i s těmi nejmenšími dětmi. Ve večerních hodinách se můžete procházet po osvícené promenádě podél pláže a navštívit tak sousední městečko Baška Voda. Určitě se vyplatí také výlet do města Makarská a dále trajektem na ostrov Brač. Náš tajný tip: jezero Buško v Bosně a Herzegovině jen několik kilometrů za chorvatsko-bosenskou hranicí! Bohaté možnosti k provozování různých sportů: tenis, petanque, stolní tenis, minigolf a především vodní sporty všeho druhu.