Za magnety dalmatské perly chaty a chalupy Brela

Prázdninové domy a ubytování v letovisku Brela, dovolená Chorvatsko

Nevelké chorvatské letovisko Brela v sobě mísí klidnou rekreaci u půvabných jadranských pláží, výlety do divokých hor zvedajících se doslova za jeho zády i dostatek atraktivních turistických cílů v širokém okolí. Využijte pestré palety našich ubytování v Chorvatsku a udělejte si prázdniny, na které budete dlouho vzpomínat. Ve vašem albu se budou obzvláště vyjímat následující místa. Nepřehlédnutelné, slovy stěží popsatelné, magické a plné jedinečných výhledů na celou střední Dalmácii: pohoří Biokovo se tyčí nad Brelou jako nepřekonatelná hradba svádějící k dobrodružným výpravám. Neváhejte, zajistěte si vilu k pronájmu v Chorvatsku, a podnikněte nějakou. Jste-li dostatečně sportovně zdatní, tak až 1 762 metrů vysoký štít Sveti Jure.

Mořské břehy u Brely mají na dovolené co nabídnout

Co by však byly prázdniny na jadranském pobřeží bez pořádného koupání?! Skvostná oblázková pláž Dugi rat se dokonce řadí k nejkrásnějším v celém Chorvatsku. Směrem na jih se z Brely dostanete do srdce Makarské riviéry a příležitostí k báječnému pobytu u moře a opalování tam najdete celé zástupy. U další vyhlášené pláže Berulia se černá jeskyně Medvidina, v níž kdysi přebývala kolonie vzácného tuleně středomořského. To je však už více než pět desítek let, dnes si tady alespoň vychutnáte pohodovou a bezstarostnou dovolenou v Dalmácii.

Chaty a chalupy Brela

Maximální vyžití na dovolené v letovisku Brela mezi vodou a skálami

K zajímavým místům Brely patří též kostel Panny Marie Karmelské, vybudovaný místo původního barokního svatostánku. Významný je středověkou nekropolí s podivnými náhrobky zvanými stećky. Kromě ruin Hercegovy tvrze při procházkách ze svého ubytování Brela více starobylých pamětihodností v Brele nehledejte, jedná se totiž o poměrně mladé městečko s živou přítomností. Vyzkoušejte ubytování v Brele, v rekreačním středisku utopeném v borových hájích a obklopeném romantickou přírodou. Snadno se odsud dostanete i na sousední ostrovy Brač a Hvar, do historického Splitu či Trogiru a po dálnici zhruba za hodinu až k národnímu parku Krka.