Prázdninové domy na letovisku Brela

Prázdninové domy na letovisku Brela

Kouzelná dovolená v Dalmácii

Magická Brela je již přes sto let populárním chorvatským letoviskem, rozprostírajícím se v srdci známé Makarské riviéry ve střední Dalmácii. Je to z něj jen necelých 80 kilometrů do severozápadně položené chorvatské metropole Split a do 15 kilometrů severně umístěného centra oblasti Makarska. Ideální příležitost zajistit si dovolenou v Dalmácii. Oblast kolem Brely se honosí nejlepšími plážemi v Chorvatsku i nádhernou vnitrozemskou přírodou a množstvím okázalých památek. Není to žádné přehánění, vždyť u Brely se nalézá asi nejslavnější pláž v zemi Punta Rata, jež byla časopisem Forbes zařazena mezi deset nejkrásnějších na světě.

Prázdninové domy na letovisku Brela

Ubytování v Chorvatsku nabízí pláže, hory, přírodu a další lákadla

Neméně proslulá je i úchvatná pláž Berulia, utopená mezi borovými háji. Vévodí jí veliká jeskyně Medvidina, která byla do šedesátých let minulého století domovem početné kolonie tuleně středomořského. V dobrém dosahu odsud najdete naše ubytování v Chorvatsku, vždy kvalitně vybavené, čisté a prostorné. Nedaleký národní park Biokovo okouzluje fantastickou skalnatou krajinou, protkanou desítkami kilometrů perfektně značených turistických tras a cyklostezek. Během výletů ze svého prázdninového domu v Chorvatsku zde spatříte četné zástupce chorvatské fauny a flóry. Neméně panoramatické zážitky vám připraví i okouzlující kaňon řeky Cetiny v blízkosti přístavního městečka Omiš.

Seznamte se s nádherným letoviskem

Na jednom z mnoha zdejších skalisek se tyčí i charakteristická dominanta Brely, středověký kostelík svatého Mikuláše, oblíbený cíl výšlapů. Bezprostřední okolí Brely nabízí kromě útulných vil s bazénem v Chorvatsku též spousty dalších zajímavých sakrálních staveb. Příkladem budiž religiózní centrum kraje, moderní kostel svatého Štěpána ve vesničce Donje Selo. Po cestě, vybudované napříč celou Dalmácií v období napoleonských válek, se snadno dostanete do chorvatské metropole Split. Uchvátí vás především pompézním Diokleciánovým palácem ze třetího století a dalšími historickými poklady. Pokračovat můžete až do skvostného středověkého Trogiru, jehož dech beroucí starobylé centrum je právem zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.