Ubytování na letovisku Brela a okolí

Dovolená v chorvatské Dalmácii

Známé letovisko Brela ve střední Dalmácii se nachází na pobřeží Jadranu uprostřed Makarské riviéry v půli cesty mezi metropolí Split a turistickým centrem Makarska. Jedná se o místo, kde si dovolenou v Dalmácii užijete na úchvatných plážích v srdci borovicových hájů a uvidíte krásnou přírodu i řadu unikátních pamětihodností.

Ač je Brela vyhledávaným letoviskem pro ubytování v Chorvatsku již přes sto let, novodobě ji proslavila především její fantastická pláž Punta Rata, pravidelně řazená mezi nejhezčí na světě. Stejně slavná je i pláž Berulia, u níž se černá proslulá jeskyně Medvidina, jež byla v minulosti útočištěm rozsáhlé kolonie tuleňů.

Brela je skvělé město, co zajímavého ukrývá?

Nedaleko Brely a našich prázdninových domů objevíte významné kulturní a náboženské centrum Donje Selo, jemuž vévodí unikátní moderní kostel svatého Štěpána. Neméně zajímavou sakrální stavbu, středověký kostelík svatého Mikuláše, naleznete na pětisetmetrovém skalisku v bezprostřední blízkosti letoviska. To je velmi oblíbeným cílem turistických výletů.

Brela disponuje vynikající turistickou infrastrukturou, zvláště při využití navazujícího letoviska Baška Voda. Ze svého apartmánu v Chorvatsku budete mít blízko do obchodů, supermarketů i rozmanitých restaurací Nechybí ani lékárna, banka a půjčovna osobních vozidel. Kulturní program je během léta zajištěný několika velkými hotely.

Ubytování Brela

Zajímavosti Dalmácie

Z Brely budete mít na dosah nejpozoruhodnější chorvatská města s bohatou historií a množstvím velkolepých památek. Úchvatný Trogir vás ohromí zejména svým středověkým centrem, metropoli Splitu dominují pompézní pozůstatky starořímského Diokleciánova paláce a Primošten se pyšní velkým gotickým hradem Kamerlengo.

Nesmírně oblíbeným turistickým cílem oblasti je rybářské městečko Omiš, u kterého začíná nádherný kaňon, vyhloubený do vápencových skalisek řekou Cetinou. Půvabnou chorvatskou přírodu nabízí též nedaleká rezervace Biokovo, vydejte se z vašeho ubytování na letovisku Brela mezi skály, kde vedou kilometry panoramatických cyklostezek a turistických tras.