search

Ubytování Drniš

Ubytování Drniš a dovolená v kolem něj

Vydejte se poznat nenápadné městečko Drniš

Kouzelné, tří tisícovky hlav čítající městečko Drniš upoutá zejména milovníky historie a nadmíru malebné vnitrozemské přírody. Všichni zájemci o aktivní ubytování v Dalmácii si zde užijí nezapomenutelnou turistiku či cyklistiku v rozmanité balkánské krajině a celou řadu velice dobře zachovalých, pozoruhodných historických památek. A daleko to odsud samozřejmě nebudete mít ani k Jaderskému moři. Turisticky poněkud opomíjené ubytování Drniš se rozkládá na řece Cikole téměř v přesném středu Severní Dalmácie. Je to jenom něco přes 30 kilometrů severně od Šibeniku a kouzelného pobřeží Jadranu – ovšem i tady narazíte na dostatek dobře vybavených rekreačních domů v Chorvatsku. Na východ od města narazíte na křišťálově čisté a návštěvníky vyhledávané jezero Peručko, častý cíl obdivovatelů zdejší pestré fauny a flóry.

Ubytování Drniš

Vodopády NP Krka lákají

Západním směrem do Drniše se ukrývá neméně zajímavé Drinovci, obklopené na první pohled pestrobarevnou přírodou. To není nějaká prázdná fráze, neboť obec je centrem národního parku Krka, jednoho z největších lákadel, na jaká můžete během ubytování v Chorvatsku narazit. Úchvatná krajina kolem řeky Krky je plná slatin, bažin, tajuplných slepých ramen, ale především romantických peřejí, vodopádů, jezírek a vodních kaskád. Koupání, které je tady na řadě míst povoleno, je zde opravdu úchvatným zážitkem. Dlouhé a pestré dějiny Drniše, zejména z období tureckých výbojů na Balkánský poloostrov, tu zanechaly četné památky a jiné stopy. Městečku, v němž můžete využít několika pěkných vil s bazénem v Chorvatsku, vévodí mohutné ruiny středověké pevnosti Gradina s masivní věží. Při procházkách podhradím narazíte na čtyři zajímavé a historicky cenné katolické kostely – Svatého Antonína, Svatého Rocha, Panny Marie a Jana Křtitele.

Zůstaňte na dosah atraktivnímu chorvatskému pobřeží během ubytování Drniš

Tyto pamětihodnosti doplňují dva pozoruhodné pravoslavné svatostánky, Archanděla Michaela a Nanebevzetí Panny Marie. Pokud se ani poté sakrálními skvosty nezasytíte, neváhejte se ze svého prázdninového domu v Chorvatsku vypravit do nedalekého Šibeniku. Dominuje mu opravdu velkolepá, goticko-renesanční katedrála svatého Jakuba. Po zásluze byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vydáte-li se od Drniše směrem k moři, rozhodně si prohlédněte mimořádně roztomilé rybářské městečko Tribunj s opravdu okouzlující atmosférou. Dobře dostupná je Vodice s pěknou palmovou promenádou a jachetní marinou. A zhruba hodinu cesty osobním vozem vám zabere cesta do Splitu, jehož chlouby Diokleciánův palác, Herkulova brána nebo národní divadlo lákají zástupy turistů.