search

Ubytování Dubrovník

Ubytování Dubrovník, dovolená v Dalmácii

Dubrovník je město s jedinečnou politickou a kulturní minulostí, jehož památky jsou světoznámé. Také je jedním z nejpůvabnějších a nejznámějších měst v oblasti Středozemního moře. Díky mimořádné kráse přírody na dosah ubytování Dubrovník a nesčetným památkám je toto město a jeho okolí v každém ročním období pro návštěvníky atraktivní. Pronajměte si ubytování v Dalmácii a poznejte s námi Dubrovník i celou Jižní Dalmácii.

Dubrovník, perla Jadranu

Dubrovník, možná nejkrásnější město v celém Středomoří, založili v 7. stol. uprchlíci z nedalekého řeckého města Epidauros (dnešní Cavtat). Až do roku 1808 (!) byl Dubrovník dokonce samostatnou republikou, která ovládala území od poloostrovu Pelješac až k Boce Kotorské. Ačkoli 6. dubna 1667 byl Dubrovník těžce poškozen zemětřesením, dochovala se zde spousta památek, díky nimž je historické jádro Dubrovníku pod ochranou UNESCO. Skvěle zachovalé hradby měří např. téměř 2 km, renesanční palác Sponza (Paško Miličevič) patří k nejhezčím v Evropě, starý františkánský klášter s unikátní křížovou chodbou (Miha z Baru) zase ukrývá nejstarší lékárnu na starém kontinentu! Ale Dubrovník se samozřejmě pyšní také krásnými plážemi (písečná a oblázková pláž Mlini mezi Dubrovníkem a Cavtatem), takže milovníci koupání a slunění si na dovolené v Chorvatsku přijdou dosyta na své. Ze spousty akcí jmenujme např. filmový festival Libertas Film Festival (červen) nebo Dubrovnické letní hry konající se po celý červenec a srpen.

Ubytování Dubrovník

Ubytování Dubrovník a atrakce kolem něj

Co ještě dělat v rámci ubytování Dubrovník? Vydejte se lanovkou z ulice kralja Petra Krešimira k pevnosti Carska tvrdava na vyhlídkovém vrcholu Srd (415 m n. m.). Dolů můžete sejít po křížové cestě. Projděte se podél úzké zátočiny u vísky Sustjepan a vychutnejte si magickou atmosféru tamní mariny. Na poloostrově Babin kuk stojí za vidění zbytky válečného opevnění. Spoustu dalších atrakcí však nabízí celá Dalmácie, např. národní park Mljet a národní park Krka, ostrov Lokrum, deltu řeky Neretvy či pohoří Biokovo nad Makarskou riviérou.