Informace o Dubrovníku

Informace o Dubrovníku a dovolená v Chorvatsku

Dubrovnická riviéra je dokonalým místem pro letní dovolenou!

Od městečka Slana až po Dubrovník najdete Dubrovnickou riviéru, která je populárním místem pro strávení letní dovolené v Dubrovníku. Zaujímá osady místní šlechty, které sloužily k relaxaci i reprezentaci. Letní sídlo Gučetićů v osadě Trsteno vlastní překrásnou botanickou zahradu a park. Dubrovnická riviéra je chráněna velkými kopci před ostrými větry a její průměrná letní teplota je 26 stupňů Celsia. Silniční spojení s Dubrovníkem usnadnil most přes ústí Rijeky Dubrovačky.

Dubrovník

Župa Dubrovačka se spoustou letovisek

Oblast na jihu mezi městy Dubrovník a Cavtat, to je župa Dubrovačka se spoustou horských masivů kolem Župského masívu. Letoviska Kupari, Srebreno, Milini a Plat jsou nejpřitažlivějšími. Cypřiše, borové lesy a háje s romantickými oblázkovými a písčitými plážemi obehnané skalisky, lákají turisty svým ubytováním v Dalmácii, především v nabídce all inclusive.

Kraj Konavle je pozoruhodný svou krajinou: Jihovýchodně od Dubrovníka najdeme nádherné lesy, skaliska a mysy. Masív Sniježnica ukrývá nejvyšší horu Konavlí, Iljin vrch. Rafinovaná jsou zákoutí řek Ljuty anebo Kopačina. Konavelské stěny, umělé kanály na vodu, starobylé opevnění Soko - grad, kostel sv. Mikuláše a výlet do Konavle jeep Safari, nabízejí aktivity v různých směrech. Jižní Dalmácie nabízí různorodost, a tím i skvělé poznání přírodních, historických a odpočinkových míst.