Zajímavosti v Dubrovníku

Zajímavosti v Dubrovníku, dovolená Chorvatsko

Nikde jinde v Chorvatsku se nenacházejí takové protiklady jako v lokalitě jižní Dalmácie. Nemůže být popisována jako celek. Nejčastějšími místy, která jsou prostě ideální pro dovolenou v Dubrovníku, jsou povodí delty Neretvy, poloostrov Pelješac a bez sportu město divů, Dubrovník. Přírodně různé podmínky se liší vzhledem krajiny, horskými masivy, vodními toky a přímořím. Tato oblast se nachází nejjižněji.

Delta Neretva: Delta Neretva je plocha s bažinatými územími, které jsou posety jezírky, říčními rameny a kanály. Jsou srovnatelné s těmi u řeky Nil. Krajina je známá svou úrodnou půdou, která dovoluje sklizeň ovoce a zeleniny i třikrát do roka. Stará osídlení z dob Říma značí i četné archeologické výzkumy. Turisté si oblíbili jednodenní výlety ve vyhlídkových člunech po povodí řeky Neretvy. Ornitologické sbírky v Metkovići a pozůstatky římského města Narone u obce Vid, jsou jasnými cíli.

Poloostrov Pelješac je pravý opak

Jižní Dalmácie skrývá stovky krás

Druhý největší chorvatský poloostrov najdeme poblíž ostrovů Korčula a Mljet. Stonská šíje na jihovýchodě a mys Loviště na severozápadě, to je domovina poloostrova Pelješac. Jeho délka je 65 kilometrů. Letoviska slibují luxusní dovolenou v Dalmácii. Úrodné polje, borové lesy, ale i horské masivy, to je místní vzhled. Kostelík sv. Michala s freskami, pevnostní soustava Ston a chov ústřic, to jsou zajímavosti. Orebic je nejznámější město poloostrova. Nabízí dokonalé pláže hlavně mezi letovisky Orebič a Viganj. Žuljana se pyšní potápěčskou základnou a Trstenik dvěma famózními plážemi. Vodní sporty, potápění, plážová volejbal, ale i horolezectví, to jsou aktivity oblíbené mnoha turisty. Pelješac nabízí mnohá luxusní ubytování v soukromí Chorvatska.