search

Ubytování v Imotski

Ubytování v Imotski slibuje nevídanou dovolenou

Prázdninové domy v Chorvatsku

Hlavní devizou známého dalmatského výletního centra Imotski je fantastická krasová krajina plná malebných jezírek a spousta pozoruhodných historických památky v nejbližším okolí. Ubytování v Imotski se ukrývá se mezi okázalými bílými skalisky kousek od hranic s Bosnou a Hercegovinou. Nevelké město Imotski územně spadá pod Střední Dalmácii. Nachází se na jihovýchodě Chorvatské republiky, asi hodinu jízdy od Splitu a pouhých 25 kilometrů vzdušnou čarou od pobřeží Jaderského moře. Zajistěte si tady pohodlný, moderně vybavený ubytování v Dalmácii a na věhlasnou Makarskou riviéru to budete mít překvapivě docela blízko. Při cestě je ovšem třeba překonat vysoké pohoří Biokovo.

Ubytování v Imotski

Mezi mořem, dvěma jezery a vysokými horami

Právě kolem letoviska Makarska si vychutnáte zřejmě nejlepší a nejkrásnější pláže v celé Dalmácii. Písečné a oblázkové kosy, lemované blankytným mořem, se tu táhnou několik kilometrů mezi známými rekreačními středisky jako Baška Voda, Tučepi, Pomajna a Podgora. Všechna disponují plným turistickým komfortem a dostatečným množstvím pěkných vil s bazénem v Chorvatsku.

Spoustu výletů s nádhernými výhledy na neuvěřitelně plastické území si však dopřejete taktéž kolem Imotski. Krajině dominují dvě dech beroucí krasová jezera s prozaickými názvy – Modré a Červené. Obě jsou utopena v údolích mezi bílými vápencovými skalami, mezi nimiž vede řada pěšin jako stvořených k příjemným procházkám. Útesům kolem Modrého jezera navíc vévodí několik zřícenin středověkých pevností z dob tureckých nájezdů.

Ubytování a dovolená v Chorvatsku

Kvalitní služby i v chorvatském vnitrozemí

Na Imotski volně navazují dvě vísky Glavina Donja a Medvidoviča Draga. Celá lokalita nabízí slušnou infrastrukturu, několik obchodů, restaurací, kaváren, čerpací stanici, bankomat i služby lékaře. Zároveň nabízí množství atrakcí, například pokud se vydáte na západ, dorazíte nakonec k velké vodní ploše, zvané Prološko Blato. Rozlévá se na říčce Ričině, která poté teče asi dva kilometry jižně od Imotski. Vyberte si z nabídky ubytování v Chorvatsku a prožijte tady nezapomenutelné chvíle vyplněné relaxem i poznáváním.

Při cestě z půvabného Imotski k moři budete určitě projíždět úchvatným skalnatým pohořím Biokovo. Lemuje celou Makarskou riviéru a jedinečnými vyhlídkami na Jadran i do vnitrozemí láká k nezapomenutelné turistice. Za návštěvu rozhodně taktéž stojí pompézní, UNESCO chráněné pamětihodnosti nedalekých historických měst. Nejvýznamnější z nich jsou Trogir, Dubrovník a Split.