Informace o Dalmácii, kde se bavit a sportovat 

Dovolená v Chorvatsku v oblastech nezasažených tak silně rukou člověka, to je rozhodnutí pro Severodalmátské ostrovy. Brač, Hvar, Vis a Šolta nabízejí své přírodní úkazy, historické památky, kouzelné pláže a fantastické výhledy na blankytně moře ve stoprocentní kvalitě. Cestovní ruch zajištěný ubytováním v soukromí Chorvatska je vidinou dokonalosti a pohody. Vyrazit do míst, kde jako by nikdy nevstoupila lidská noha je poutavé. Lenošit v zátokách, kde je klid anebo si najít místa s ruchem nočního života či zábavy pro děti, není na ostrovech problém. Supetar, Bol, Brač, Hvar, Jelsa, Stari Grad mají velkolepé a rafinované společenské využití pro všechny generace. Pokud se turisté unaví hlukem diskoték, tradičních lidových oslav, tanečních anebo rytířských vystoupení, mohou se ukrýt na svoji vysněnou zátoku. Motorový člun anebo trajektové spojení slouží jako častý dopravní přesun.

Dalmácie, správná volba dovolené

Dovolená v Dalmácii to není jen lenošení na pláži. Lidé se chtějí aktivně vzdělávat, potápět se, vyzkoušet jachting, windsurfing a hlavně potápění a sportovní rybolov. Prvořadý je i volejbal, tenis, kuželky anebo minigolf. Středodalmátské ostrovy mají stovky možností sportovního vyžití, půjčoven náčiní, člunů anebo jízdních kol. Skvostné klimatické podmínky hrají do noty nejen letní rekreaci. Ubytování v soukromí Chorvatska je trefou do černého celoročně a dokonce i za účasti zvířecích mazlíčků. Pískové, oblázkové a kamenité pláže, ale i betonové plotny na opalování se slunečníky, lehátky a převlékacími kabinami jsou senzací a zajišťují komfort.

Ubytování Dalmácie

Procházkou za zajímavostmi

Historie Hvaru, Brače, Visu, Šolty, ale i nedaleké Korčuly je zajímavá a nevšední. Četné historické pamětihodnosti, hranolová opevněná věž v Maslinice, skalní klášter Blaca na Brači, hvarská krajka a úrodné Starigradské polje zapsané v seznamu kulturního dědictví Unesco, Titova jeskyně na Visu anebo rodiště Marca Pola – Korčula, dodají dovolené v Chorvatsku jistou přirozenost. Nejen noční život v klubech, také kavárničky a cukrárny nabízející domácí zmrzlinu i tržnice s čerstvým ovocem, zeleninou, rybami a vybraným vínem patří k vlídnosti a pohostinnosti tohoto kraje. Nedotčenost Korčuly je vzácná, a přitom nabízí i historické a přírodní památky. Její středověká enkláva, renesanční památky, kostelíky a středověký vzhled vyzývají k jedinečně stráveným chvilkám.

Za zábavou především na dovolené

Dovolená v Chorvatsku to je zábava ve dne v noci, divadelní představení ve Stari Gradu, malířská škola, hudební vystoupení, muzea a galerie nabité archeologickými exponáty, obrazy a sochami, živá hudba, diskotéky v Supertaru, kluby pro mladé generace, poutě a procesí pro seniory, taneční večery u pláže Zlatni rat v Bolu anebo tenisové turnaje a létání na rogalu. Pláž Česká vila ve Visu v zátoce Grandovac i luxus v komplexu koupaliště Bonj. Korčula vítá městským koupalištěm, komfortní je pláž Tri mosta v Supertaru, oblázkové pláže a městské koupaliště ve Hvaru.