search

Ubytování Kaštela

Ubytování Kaštela vás lehce zláká

Ať už vás láká rušný život výstavního chorvatského města, nebo si chcete během ubytování Dalmácie užít především slunce a koupání, Kaštela vám vyhoví na sto procent. Krásnými plážemi, romantickým skalnatým pobřežím, dlouhodobě teplým počasím, čistou vodou, chutným jídlem a rozumnými cenami se v žebříčku nejoblíbenějších chorvatských letovisek vyšplhala do nejvyšších pater. O její popularitě ostatně vypovídá i přezdívka „chorvatská verze francouzské riviéry“. Ubytování Kaštela se nachází ve střední Dalmácii mezi starobylým Trogirem a Splitem, za kterým je s 33 tisíci obyvateli druhým největším sídlem oblasti. Na délku měří asi 7 kilometrů, z Jaderského moře naproti ní vystupuje ostrov Čiovo a směrem do vnitrozemí se za ní zvedá pohoří Kozjak.

Ubytování Kaštela

Jak daleko jsou z ubytování v Kaštele pláže?

Další označení, které si oblast vysloužila, zní „Kaštelská riviéra“. Jadranské břehy se tady formují do pozvolného oblouku a skýtají množství pěkných pláží. Zásluhou blízkosti městské zástavby pláže poskytují výtečné služby včetně půjčování slunečníků s lehátky, občerstvení, toalet a vodních sportů. Nejvíce se zde daří surfování, jízdě na skútru, rybolovu a samozřejmě potápění, neboť pod hladinou najdete fascinující podmořský svět s velkou rozmanitostí živočišných druhů. Motorovým člunem zase dosáhnete podvodní jeskyně Zmajevo oko. Spojte ubytování v Chorvatsku s relaxací na nejpůvabnějších plážích Divulje, Nehaj, Paičevo nebo Bile, kterou si díky mírného klesání dna vychutnají též vaše děti.

Památky jako v učebnici dějepisu, to je ubytování Kaštela

Původně zdobilo pobřeží mezi Splitem a Trogirem třináct historických pevností, postavených v 15. a 16. století a obsahujících jméno Kaštela. Sedm z nich (Kaštel Gomilica, Kaštel Kambelovac, Kaštel Lukšić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Štafilić a Kaštel Sućurac) se v posledních desetiletích rozrostlo a splynulo v jedno město pojmenované jednoduše Kaštela (česky hrad nebo palác). Nejsevernější z nich je zcela zachovalý Kaštel Štafilić na malém ostrově, přístupném z pevniny mostem. Přestože v současnosti slouží jako soukromá rezidence, turistům je přístupný – včetně 1 500 let starého olivovníku vedle něj. Během ubytování Kaštela stojí za vidění i Kaštel Novi s jezdeckou sochou, Kaštel Gomilica připomínající plovoucí hrad, ale také botanická zahrada a park Vitturi.

Ubytování v Kaštele je jako stvořené k výletům do přírody

Navazující horský masiv Kozjak zve na své svahy všechny milovníky příjemných procházek i náročnějších výšlapů. Od Kaštely a vašeho ubytování v Dalmácii ho odděluje rychlostní silnice a železniční trať, usnadňující přepravu podél dlouhého jadranského pobřeží. Hlavní hřeben zahrnuje množství vrcholů, navzájem spojených hustou sítí stezek a silniček, s pěknými výhledy na kaštelský záliv, ostrov Brač i chorvatské vnitrozemí. Nejvyšší z nich jsou Veli vrj (779 m n. m.), Crni krug (647 m n. m.) a Sveti Juraj (676 m n. m.) nad pozůstatky starověkého města v Solinu. U kopce Birnjac (562 m n. m.) v sedle Malačka stojí i jednoduchá rozhledna.

Kam vyrazit během ubytování Kaštela?

Největší turistické lákadlo, vzdálené od Kaštely pouze několik kilometrů, představuje velké město Split (UNESCO). Uvidíte v něm starověký Diokleciánův palác s kryptou, zvonicí a Jupiterovým chrámem, opevněnou Hrvojovou věž, románský kostel svaté Trojice či palác Karepićů. Navštívit můžete archeologické a etnografické muzeum. Stejnou majestátností vyzařuje díky katedrále svatého Vavřince, paláci Cipiko, pevnosti Kamerlengo, hradbám a kostelíku Sveti Ilija taktéž Trogir. Váš apartmán Chorvatsko v Kaštele může posloužit také jako základna pro výpravu do pohoří Mosor s vrcholem Veliki Kabal (1 339 m n. m.), do národního parku Krka u Šibeniku nebo do malebného Omiše na řece Cetině.