Chaty a chalupy na Makarské riviéře

Chaty a chalupy na Makarské riviéře

Lákadla chorvatského letoviska Makarska

Nejslavnější kus dalmatského pobřeží, Makarská riviéra, je dokonalým místem k prožití vaší dovolené na Makarské riviéře. Nebudete tady postrádat vůbec nic: lenošení na krásných plážích u průzračného Jadranu, procházky rušnými letovisky, poznávání historických památek, dostatek sportovních příležitostí, ani toulky krajinou jako z obrázku.

Srdcem oblasti je význačné rekreační středisko Makarska. Zajistěte si ubytování na Makarské riviéře v široké zátoce mezi poloostrovem Sveti Petar a mysem Osejava, s nádhernými výhledy na oblíbené ostrovy Brač a Hvar. Právě v těchto místech se rozkládá letovisko proslulé živou promenádou, perfektně vybavené turistickou infrastrukturou a lákající mnoha návštěvnickými magnety.

Chaty a chalupy na Makarské riviéře

Prázdniny mezi teplým mořem a nebetyčnými vrcholy

Tím hlavním je bezesporu pláž Donja Luka krytá hrubým pískem a kamínky, stíněná borovicemi a nepříliš prudce mizející v teplé, blankytné vodě. V dosahu pláže nabízíme řadu pěkných vil s bazénem v Chorvatsku.

Chorvatsko si díky nim užijete skutečně naplno – a nejen v Makarské.

Otočíte-li se na pláži o 180 stupňů od moře, ohromí vás jedinečné pohoří Biokovo, tyčící se ve svém nejvyšším bodě Sveti Jure až do 1 762 metrů. Hory se nad Makarskou zvedají velice prudce, výšlapy v nich lze proto doporučit převážně zdatnějším turistům. Do obce Veliko Brdo však můžete vyjet i autem.

Dovolenou v Dalmácii naplňte pohybem a poznáním

Sportovci najdou v makarském okolí hojné turistické stezky a cyklotrasy, možnosti potápění, jachtingu či surfování, půjčovny sportovních potřeb a tenisové kurty, hodně zábavy ale čeká i na milovníky historie. Z naší nabídky ubytování v Chorvatsku to budete mít blízko do kostelů Sveti Filip Neri a Sveti Marko, k pomníku maršála Marmonta nebo do františkánského kláštera s muzeem mušlí a lastur.

Nic vám nebrání ani v tom, vyrazit ze svého ubytování v Dalmácii na delší výlet z Makarské. V dobrém dosahu najdete mariánské poutní místo Vepric i mezi skalami vtěsnaný Omiš s troskami pevnosti Stari grad nad centrem plným starobylých domů a křivolakých uliček. Samostatnou kapitolou je Split se zbytky starověkého Diokleciánova paláce.