Dovolená na Makarské riviéře

Dovolená na Makarské riviéře

Perly Dalmácie, dovolená v Chorvatsku

Již dlouhou dobu je bezesporu nejznámější lokací pro letní dovolenou v Chorvatsku slavná Makarská riviéra. 60 kilometrů dlouhý pás pobřeží, táhnoucí se po východní straně Jaderského moře ve střední Dalmácii, je vyhledávaným cílem desítek tisíc turistů z celé Evropy. Pyšní se především nádhernými plážemi, skvostnou přírodou a množstvím zajímavých památek. Centrem této oblasti je nevelké městečko Makarska, vyhledávané lázeňské středisko i místo s bohatou historií. Využijte ubytování v Dalmácii a z mnoha architektonických monumentů Makarské navštivte zejména mohutný františkánský klášter a monumentální barokní kostel svatého Františka.

Základem pohody v Makarské jsou pláže a kvalitní služby

Objednejte si ubytování na Makarské riviéře a poznejte pýchu Makarské riviéry, její pískovo-oblázkové pláže omývané azurovým Jadranem. K turisticky nejvyhledávanějším se řadí téměř dvoukilometrová Donja Luka přímo v Makarské, ale především úchvatná pláž Dugi rat v Brele. Makarska je na davy rekreantů skvěle připravena, především v okolí přístavu a starého města. Základní infrastruktura nezapomíná na obchody, potravinové markety, gastronomická zařízení či bankomaty, nechybí však ani lékárna, pošta a půjčovny sportovního náčiní.

Dovolená Makarská riviéra

Na cestách za dalmatskou přírodou a historií

Z našich útulných a perfektně zařízených vil s bazénem v Chorvatsku se snadno dostanete k perlám makarské přírody. Celé pobřeží lemuje národní park Biokovo, jenž protíná stejnojmenný masiv vápencových skalisek. Je to nádherné místo pro výlety a cykloturistiku. U rybářského městečka Omiš se můžete pokochat kouzelným kaňonem řeky Cetiny. V dosahu Makarské a našich apartmánů v Chorvatsku leží několik pozoruhodných měst, které byste rozhodně neměli minout. Metropole Dalmácie Split vás uchvátí zbytky starořímského Deokleciánova paláce, starobylý Trogir dech beroucím středověkým centrem a Primošten monumentální pevností Kamerlengo.