Informace o Makarské riviéře

Zajímavosti a informace o Makarské riviéře

Ubytování v Dalmácii a dovolená Chorvatsko

Letovisko Střední Dalmácii bez jediné chybičky leží v rozlehlé zátoce, která je obepnuta mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. Je turisticky přitažlivá díky skvělým teplotám a silné intenzitě slunečního svitu slunce. Hojné borové lesy zasahují až k plážím, masív pohoří Biokovo chrání Makarskou před nepříjemnými větry. Od Brely po Gradac, asi 60 kilometrů dlouhá riviéra je naprosto snovým místem pro dovolenou v Dalmácii. Najdeme ji přímo na Jadranské magistrále. Osobní přístav s trajektovými spojeními, ale i autobusové linky jsou plně v provozu. Lázeňská střediska se specializací na dýchací cesty a pohybové ústrojí.

Historické dění na riviéře

Původně římská osada Muccuurum se potácela v rytmu středověkých válek. Nemá proto příliš mnoha pamětihodností. Dochoval se barokní kostel sv. Filipa Neri na nábřeží. Poloostrov sv. Petra, plný zeleně, uchvacuje kostelíčkem světce z 15. století. Mys Osejava skýtá františkánský klášter s malakologickým muzeem, sbírkami mušlí a pinotéku. Během dovolené na Makarské riviéře vám nuda rozhodně nehrozí. Barokní kostel sv. Marka je dominantou středu Makarské. Promenádou cestou lungo se dostaneme do Bašky Vody a Brely. Mariánské poutní místo Vepric je také z magistrály dostupné. Výlety do pohoří Biokovo jsou určeny pro všechny.

Makarská riviéra

Čeká na vás koupání na světoznámých plážích

Proslulost pláží, především Donda Luka, dlouhé 1,5 kilometrů, je úchvatná. Zátoka, kde se nachází je pokryta hrubým pískem a oblázky. Je super pro děti a seniory, protože má pomalý sestup do moře. Severozápad nepřestává překvapovat, přes poloostrov Sveti Petar a Oseavu. Maličké zátoky jsou romantické a nabízejí soukromí. Zajímavá je i naturalistická pláž Nugal. Sport dominuje tenisem, horolezectvím, míčovými hrami, potápěním, jachtingem, windsurfingem i sportovním rybolovem. Veslařská regata, tenisové turnaje i plavecký maraton, mají adrenalinový nádech.

Makarské léto je plné atrakcí

Festival Makarské léto zahrnuje Rybářské noci se soutěžemi, hudbou a rybími specialitami a Letní karneval v polovině srpna. Diskotéky, taneční terasy, kasina i lidové slavnosti osloví mladší i starší turisty. Koncerty vážné, folkové, rockové i populární hudby, divadelní představení, výstavy a prohlídka muzeí jsou připraveny v plné parádě. Prázdninové domy Chorvatska jsou nedaleko konaných akcí. Atraktivní cestou ubytování jsou apartmány Chorvatska v nabídce all inclusive, která zahrnuje plyn, vodu, elektřinu, ložní prádlo, rekreační poplatky a závěrečný úklid. Turisté si zajišťují sami jen dopravu a jídlo. Celoroční nevšední zážitky jsou otevřeny i domácím mazlíčkům. Chorvaté jsou vstřícní požadavkům a přáním svých hostů.