Prázdninové domy na Makarské riviéře

Shlédněte prázdninové domy na Makarské riviéře

Užijte si dovolenou v Dalmácii

Dvanáctitisícové městečko Makarska je centrem asi nejznámější dalmatské dovolenkové destinace zvané Makarská riviéra. Táhne se zhruba 60 kilometrů podél malebného pobřeží Jaderského moře mezi letovisky Brela a Gradac. Využijte naší pestré nabídky kvalitního ubytování v Chorvatsku a užijte si nezapomenutelné prázdniny. Samotná obec Makarska je okouzlujícím místem s fantastickými plážemi jako například Donja Luka. Ze svého apartmánu v Chorvatsku se určitě vydejte i do nedaleké Brely, kde na vás čeká prestižní pláž Dugi rat. Centru Makarské vévodí mohutný barokní kostel svatého Marka z 18. století a františkánský klášter s ojedinělým muzeem mušlí.

Prázdninové domy na Makarské riviéře

Vzhůru do příkrých kopců Dinárských hor

Riviéra je ideálním místem pro dokonalou přímořskou rekreaci, uchvátí však i milovníky přírody a zajímavých kulturních památek. Celou Makarskou riviéru lemuje nádherný skalnatý masiv Biokovo, součást stejnojmenného národního parku. Během dovolené na Makarské riviéře sem můžete podnikat méně náročné procházky i dobrodružné túry. Biokovo je spektakulární území vápencových bílých skal, mezi nimiž vyniká 1 762 metrů vysoký štít Sveti Jure. Až na jeho vrchol vede silnice, jinak ovšem jsou hory protkány kilometry poutavých stezek a cyklotras. Kromě panoramatických krajinných scenérií na nich spatříte i zajímavé zástupce chorvatské flóry a fauny.

Vítejte v turistickém ráji Makarska

Vydáte-li se z Makarské po staré napoleonské cestě na severozápad, po zhruba 60 kilometrech dorazíte do Splitu, velkolepé metropole Dalmácie. Honosí se množstvím výstavních památek, jimž dominují monumentální pozůstatky proslulého starořímského Diokleciánova paláce a budova Národního divadla. Vyberte si některý z našich prázdninových domů pro dovolenou v Dalmácii a navštivte i středověký Trogir, jehož spektakulární historické centrum je právem zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Velice hezký je taktéž Primošten, v němž vás zaujme zejména mohutná středověká pevnost Kamerlengo a dokonale zachovalé městské opevnění.