search

Ubytování Omiš

Ubytování Omiš a magnety podivuhodného města v Dalmácii

Jadranské pobřeží umí nabídnout celou řadu rozmanitých měst a letovisek, jen málokteré z nich však v sobě spojuje starobylou vznešenost s půvaby přírody a rekreačním zázemím jako Omiš. Nikoliv náhodou se toto dalmatské město v posledních letech dostalo do hledáčku zájemců o perfektní ubytování Dalmácie. Neváhejte, připojte se k nim i vy a užijte si prázdniny plné slunce, pláží, hor, památek a mnoha různých atrakcí v dosahu. Ubytování Omiš se ukrývá pod masivem divokého Mosoru, zhruba v půli jízdy mezi okrajem turisticky mimořádně vytěžované Makarské riviéry a perlou Dalmácie, její metropolí Splitem. Při pohledu na Jadranské moře tady uvidíte ze svého apartmánu v Chorvatsku populární ostrov Brač, severním směrem se rozbíhá hornaté balkánské vnitrozemí. Poloha města je prostě ideální k atraktivním výletům do okolí.

Tam, kde vládne příroda

Jedním z největších omišských taháků je ústí řeky Cetiny, která město rozděluje na dvě poloviny. Její tok se hned za městem zakusuje do skalnatých kopců a vytváří mezi nimi hluboký kaňon, eldorádo pro všechny milovníky turistiky, ale také raftingu a jiných adrenalinových sportů. V nejužším místě se údolí nazývá Omišská soutěska, u Zadvarje voda hučí ve vodopádech Gubavica. Pěší turisté si vůbec v ostře modelované krajině skalních stěn a řídké vegetace Omišských Dinárů přijdou na své. Ostatně úchvatné panorama tvořené zdejšími nepřehlédnutelnými vrcholy v čele s Velikim Kabalem (1 339 metrů) a Kozikem (1 319 metrů) se prostě přehlédnout nedá. Během dovolené v Chorvatsku se však můžete vypravit i na méně náročnou túru z vesničky Stare Duće ke kostelu Gospe od Sniga nebo k troskám hradu Stari Grad.

Ubytování Omiš

Ubytování Omiš a chytání bronzu

Co by to však bylo za prázdniny bez koupání v moři, plavání, opalování a dalších vodních radovánek. Pokud jedete na dovolenou i s dětmi, vyzkoušejte centrální městskou pláž v Omiši u ústí Cetiny do Jadranu. Nadchne vás písečným povrchem, decentním klesáním do vody a solidním vybavením pro vodní sporty – „Modrá vlajka“ za kvalitu jí byla udělena naprosto zaslouženě. Další skvělý relax si užijete taktéž na Omišské a Podstranské riviéře. Z hlavní pláže se přes promenádu Vukovarska dostanete do historického srdce Omiše s rušnými, neširokými uličkami. Kromě typických obchůdků a restaurací stojí za prohlídku i pozůstatky pevnosti Mirabela nahoře nad městem. Pojítkem města s naší vlasti je jeho patron, svatý Jan Nepomucký. S jeho osobou je spojena celá řada kulturních akcí a zvláště slavnost Den města Omiš, pořádaná každý rok v polovině května.

Prázdninové domy pro ideální ubytování Omiš

Město Omiš u impozantního ústí řeky Cetina bylo ve středověku známým útočištěm pirátů. Malebná krajina s hlubokými kaňony, městské jádro a staré pevnosti Mirabella a Starigrad jsou stejně jako mimořádné písečné pláže Omišské riviéry hlavními lákadly této krásné turistické oblasti. Chystáte se na letní dovolenou do Chorvatska, ale stále nevíte jakou destinaci? Objednejte si jednu z našich vil s bazénem v Chorvatsku a nebudete litovat. Omiš leží na jihu Chorvatska. Je tam teplejší podnebí, a proto vidíme, jak promenády lemují palmy, což například na Istrii neuvidíme.

Omiš a Omišská riviéra: nejhezčí písečné pláže v zemi

Hlavní turistická atrakce je ovšem údolí řeky Cetina (hluboké až 700 m) do Zadvarje a vodopády Gubavica. Z tohoto kaňonu příkrých skal útočili omišští piráti na lodě plující po Jadranu. Omiš a okolí jsou proslulé také díky nádherným písečným plážím, z nichž ta největší městská pláž v Omiši je dlouhá téměř 2 kilometry. Omišská riviéra je tak perfektním místem pro dovolenou v Chorvatsku i s těmi nejmenšími dětmi. Tajný tip pro milovníky kulinárních pochoutek je Radmanove mlinice (Radmanův mlýn), kde můžete ochutnat výborné místní speciality. Celá oblast Omišské riviéry je známá sladkovodními prameny, které např. u obce Vrulje vyvěrají až na hladinu moře!

Navštivte Omiš – město pirátů

Turisté si zamilovali ubytování Omiš především kvůli čisté písečné pláži. Jak víte, v Chorvatsku se většinou musíte spokojit s ne vždy příjemnými kamínky. Navíc na vás měst starodávně dýchne sotva tam vkročíte. Na tom má svůj podíl i to, že Omiš byl v dříve známý díky pirátům, kteří právě tady přepadávali lodě mířící do Středomoří. Pokud si objednáte prázdninový dům v Omiši, tak budete moci obdivovat středověké městečko s kostelem a dvěma pirátskými pevnostmi. O pirátech na Omišské riviéře se dozvíte více, když navštívíte pevnost Mirabelu ze 13. století a pevnost Fortiku. Omiš si zamilujete ale pro svoji pohodovou atmosféru. Městečko je plné zapadlých kavárniček, křivolakých uliček, restaurací s dobrých chorvatským jídlem a vínem. Navíc můžete navštívit omišské Kulturní Léto, Festival Dalmatinských Klap, Pirátské večery či další divadelní a hudební vystoupení.

Ubytování Střední Dalmácie

Omišská riviéra je skvělé místo pro dovolenou v Chorvatsku. Na každém kroku narazíte na čistou pláž či zátoku, v okrajových čtvrtích můžete vidět středomořskou vegetaci a navíc po celou dobu dýcháte čerstvý vzduch. Navíc Omišská riviéra láká turisty na kaňon, kterým protéká řeka Cetina, na pohoří Dinara, Mosor a Babnjaca. Obdivovat můžete i olivové háje a vinohrady. Dovolená Omiš je vhodná i pro milovníky aktivní dovolené. Těm doporučujeme sjet si na raftu řeku Cetinu. Není to nijak nebezpečné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Můžete projít jeskyní, kde naměříme asi 5°C k při velkých vedrech. Trošku adrenalinu vám nateče do žil i při seskoku ze skály. Jako odměna vám bude krásně strávené odpoledne a navíc uvidíte přírodu, která jinde není.