Chalupy na Omišské riviéře

Užijete si léto pronájmem chalupy na Omišské riviéře

Dovolená a pobyt v Dalmácii

Úchvatné horské scenerie, parádní koupání, výlety na blízké ostrovy, rybárny vonící lahodnými pokrmy či široké sportovní vyžití patří k hlavním lákadlům Omišské riviéry. Zajeďte si sem na svou dovolenou do Chorvatska a poznejte jeden z nejkrásnějších úseků jadranského pobřeží. Na své si tady přijdou všechny věkové skupiny včetně malých dětí, zamilovaných párů, sportovních nadšenců i seniorů toužících po klidném odpočinku.

Omišskou riviéru najdete v centrální Dalmácii mezi zdejší metropolí Splitem a dalším vyhlášeným prázdninovým cílem, Makarskou riviérou. Její břehy měří několik desítek kilometrů a zahrnují dlouhou řadu populárních rekreačních středisek. Pouze pár kilometrů široký průliv ji dělí od Brače, jednoho z největších a nejznámějších jadranských ostrovů. Všude tady najdete velice kvalitní infrastrukturu a dostatek ubytování v Omiši.

Chalupy na Omišské riviéře

Připravte se na opalování i túry do hor

Srdcem celé oblasti je pozoruhodné město Omiš, dříve důležité svým rybářským přístavem, dnes mimořádně důležité letovisko s šesti tisícovkami obyvatel. Své návštěvníky, kteří zde mohou využít bohaté nabídky dobře zařízených prázdninových domů v Dalmácii, si získává vřelou atmosférou úzkých uliček, kamenných domů a rušných náměstíček. Jsou natěsnány mezi blankytným Jadranem, prudkými svahy kopce Kula (863 m) a ústím řeky Cetina.

Právě tok Cetiny výrazně přispívá k jedinečnosti omišského okolí. Mezi vysokými vrcholy pohoří Biokovo kousek za městem vytváří hluboký kaňon, jedinečné místo k výletům i adrenalinovým sportům. Navazuje na něj přírodní park Biokovo s nejvyšší horou Sveti Jure (1 762 m). Západně od Omiše se zvedá jiný masiv, jen o trochu nižší, zato stejně malebný Mosor. Velice příjemným místem pro turistiku je též pestře zvlněná krajina ostrova Brač.

Objevte a prozkoumejte perly Dalmácie

K významným prázdninovým resortům Omišské riviéry se řadí i Jesenice, Dugi Rat, Duče nebo Nemira. Všude tam mají dlouhé, oblázkové pláže s nenáročným vstupem do křišťálově čisté vody a se stínem okolní středomořské vegetace, pobřežní promenády s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi i bohatý výběr pěkných apartmánů v Chorvatsku.

V Chorvatsku patří mezi nejpopulárnější lokality a díky jadranské dálnici A1 se sem rychle dostanete i vy.

Chcete-li využít svého prázdninového domu Omiš jako základny k poznávání okolí Omišské riviéry, určitě se vypravte do krajské metropole Splitu. Jeho atrakce zahrnující antiý Diokleciánův palác, budovu národního divadla a podmořské muzeum. Na seznam světového dědictví UNESCO je zapsán i starobylý Trogir s gotiou katedrálou svatého Vavřince. Vyzkoušet rozhodně musíte i plavbu Bračským kanálem.