Chaty u Omišské riviéry

Slunce, moře i zábava a chaty u Omišské riviéry

Prázdninové domy v chorvatské Dalmácii

Zhruba třicítku kilometrů pobřeží mezi Makarskou a starobylým Splitem vyplňuje takzvaná Omišská riviéra. Často je považována za jednu z nejatraktivnějších oblastí k prožití dovolené v Dalmácii. Ostatně, disponuje pro to všemi základními parametry: vyhřátými plážemi u průzračného moře, kvalitními službami, pestrobarevnou přírodou i mnoha turistickými lákadly nadosah.

Srdcem Omišské riviéry je půvabné město Omiš, jehož kouzlo je dáno především polohou při romantickém ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. Jenom kousek proti proudu se řeka zařezává do hluboké a příkré Omišské soutěsky, hlouběji ve vnitrozemí u Zadvarje na ní hřmí úžasné vodopády. O důvod navíc vypravit se sem z vašeho prázdninového domu v Chorvatsku.

Pobyt mezi divokými horami a laskavými břehy Jadranu

Omišské riviéře dominují vysoké kopce, západně od Omiše pohodový Mosor, východně od něj sklonem razantnější Omišské Dináry, jež se postupně mění v nepřehlédnutelný národní park Severní Velebit. Naproti pevninským břehům se z vody zvedá proslulý ostrov Brač, na který se dostanete po příjemné plavbě ze Splitu nebo Makarské.

Po celé délce Omišské riviéry si můžete vybírat z hojného počtu skvostných, převážně oblázkových pláží. Všechny jsou dobře dostupné z našich prázdninových domů Omiš. K nejoblíbenějším se řadí modrou vlajkou oceněná městská pláž v Omiši, která je díky písečnému povrchu a mírnému klesání do vody báječná hlavně pro děti.

Vypravte se za zážitky do Omiše

K dalším vyhlášeným místům Omišské riviéry patří letovisko Staniči s řadou roztomilých, klidných zátočin a bohatým kulturním životem. Ubytování v Chorvatsku si můžete zajistit i v oblasti historického městečka Mimice či kolem rekreačního střediska Duče s několika hezkými písečnými plážemi. Známá je zvláště pláž Dugi rat.

Punc přitažlivosti pro české turisty získává Omišská riviéra i zásluhou českého světce Jana Nepomuckého, který je patronem Omiše. Využijte naše ubytování v Dalmácii v polovině května, kdy tady vrcholí oslavy jeho památky, navíc region ještě není přeplněný davy návštěvníků. A rozhodně si udělejte čas též na výlet do Splitu, Trogiru nebo Supetaru.