Zajímavosti a informace o letovisku Omiš 

Užijte si dovolenou v Chorvatsku a zjistěte informace o letovisku Omiš

Nádherné rybářské městečko Omiš je centrem oblíbené prázdninové destinace, takzvané Omišské riviéry. Leží ve střední Dalmácii jen necelých 30 kilometrů od krásné metropole Split a je to ideální místo pro vaši dovolenou v Chorvatsku. Jedná se o oblast s úžasnými oblázkovo-písečnými plážemi, ale také s nádhernou přírodou. Hned nedaleko Omiše vyhloubila řeka Cetina do bělostných vápencových skal horského masivu Biokovo spektakulární kaňon. Díky našemu ubytování Omiš si ho můžete prohlédnout, stejně jako národní park Biokovo plný perfektně značených panoramatických stezek a cyklotras.

Krásné zážitky na vodě i na souši

Šestitisícový Omiš je neskutečně romantickým místem, plným křivolakých uliček a pitoreskních kamenných domků, s historií sahající až do starořímských dob. Jeho nejstarší dochovanou památkou je románský kostelík svatého Petra z roku 1000, okouzlí vás však i františkánský klášter z 16. století či zříceniny středověkých pevností Mirabela a Starigrad. Rezervujte si některý z našich komfortních, bohatě a kvalitně vybavených apartmánů v Chorvatsku a užijte si také plavby podél omišského pobřeží. Na dohled od města se v Jaderském moři kupříkladu rozprostírá Brač, jeden z turisticky nejpopulárnějších ostrovů, třetí největší na Jadranu.

Objevte dalmatské pozoruhodnosti a ubytování Omiš

Během ubytování v Chorvatsku určitě prozkoumejte od Omiše nedaleké hlavní město Dalmácie, hrdý Split. Byl založen Římany počátkem třetího století a ve středověku se rozrůstal kolem monumentálního Diokleciánova paláce – dnes to je nejvýznamnější památka Dalmácie. Na seznamu světového kulturního dědictví je právem i fantastické středověké centrum města Trogir. Zajímavým cílem během vašich toulek z ubytování v Dalmácii je též město Primošten. Vévodí mu obrovská gotická pevnost Kamerlengo a dochovala se zde i valná část mohutného městského opevnění z dob tureckých výpadů.