Užijte si pobyt na Omišské riviéře v soukromí

Dovolená na území střední Dalmácie

Už jste slyšeli o Omišské riviéře? Nechte se okouzlit jednou z nejpopulárnějších jadranských oblastí, kam se můžete vypravit za báječným odpočinkem u moře. Zajistěte si ubytování Omiš a v jeho okolí si užijte ukázkové pláže, ruchem klokotající, historiá města, spoustu zábavy i přírodu jako z obrázku. Nudit se nebudou rodiny se svými ratolestmi, senioři, mladé zamilované páry ani vyznavači nejrůznějších vodních sportů.

Omišská riviéra se táhne centrální Dalmácií zhruba 30 kilometrů východně od zdejšího hlavního správního města Splitu. Přibližně stejně daleko, avšak na opačné straně, začínají letoviska další vyhlášené destinace pro dovolenou v Chorvatsku, tzv. Makarské riviéry. Pohoří Biokovo a vyhlášený ostrov Brač jsou další dvě lokality, vymezující Omišskou riviéru: první se zvedá za jejími zády směrem do vnitrozemí, druhá vystupuje z Jadranu za průlivem Brački kanal.

Písečné pláže, na nichž se vyřádí celá rodina

Pro Omišskou riviéru jsou typié kamínkové a písečné pláže, často rozdělené kamennými moly či jinak upravené k usnadnění vstupu do vody. Jednou z nejlepších lokalit k opalování a koupání je centrální městská pláž v Omiši u ústí řeky Cetiny do Jaderského moře. Skvělé podmínky pro děti, mírné klesání písčitého dna, čistota a dostatek turistiých služeb jí přinesly i ocenění prestižní Modrou vlajkou. Z vašeho ubytování Omiš se však s klidem můžete vydat na obě strany z města, neboť pobřeží tu nabízí skutečně nepřeberné množství míst k poleženíčku.

Omišskou riviéru tvoří desítky kilometrů jadranských břehů, posázených menšími i většími rekreačními středisky. Vždy v nich najdete potřebnou infrastrukturu zahrnující restaurační zařízení, obchody a markety, lékárny, pošty nebo dětská hřiště. Řadí se mezi ně například příjemná Jesenice se sousední obcí Dugi Rat, velice živé Duče či malebné vísky jako Nemira, Čelina a Staniči. Dovolená v Dalmácii okouzlí všechny věkové kategorie.

Nasajte líbeznou omišskou atmosféru

Skutečným srdcem Omišské riviéry, kde také můžete vybírat z mnoha apartmánů v Chorvatsku, je její největší město Omiš. Pozoruhodná je již jeho poloha kolem řeky Cetiny, která ve vápencových skaliskách masivu Biokovo stvořila dech beroucí kaňon (zvaný Omišská soutěska) s vodopády u Zadvarje. Společně s národním parkem Biokovo se jedná se o výborný prostor k turistice a cyklistiým vyjížďkám. Nádherným zážitkem je také plavba mezi pevninou a Bračem.

Historiý střed Omiše je protkaný spletí úzkých ulic, lemovaných starobylými domy s restauracemi a obchůdky. Rušné turistié centrum tvoří okolí třídy Vukovarska. K hlavním pamětihodnostem patří románský kostelík sv. Petra na Priku, zbytky středověkých pevností Starigrad a Mirabela či františkánský klášter z 16. století. K význačným kulturním událostem se řadí Den města (16. 5.), oslavující i svatého Jana Nepomuého, místního patrona.