Prázdninové domy na Omišské riviéře

Zajistěte si krásné prázdninové domy na Omišské riviéře 

Ubytování Chorvatsko a prázdninové domy na Omišské riviéře

Už jste o ní určitě slyšeli. Omišská riviéra patří – i se svými prázdninovými domy v Chorvatsku k tomu nejlepšímu, co se stoprocentně prožité letní dovolené týče. Mnozí odborníci na Balkán dokonce prohlašují, že je to nejpřitažlivější turistický region u Jadranu vůbec. Jejich tvrzení má reálný podklad v podobě nádherných pláží u křišťálově čistého moře, rozmanité přírody, solidně zvládnuté infrastruktury a řady turistických magnetů v okolí.

Omišská riviéra dlouhých 30 kilometrů jadranského pobřeží zhruba od ústí řeky Žrnovnice na okraji Splitu až k začátku Makarské na východě mezi Pisakem a Brelou. Jižním směrem, za průlivem Brački kanal, se z moře zvedá oblíbený ostrov Brač. Na opačné, severní straně, k nebi šplhá pohoří Mosor, vytvářející prostřednictvím strmých skalních stěn vrcholů jako Veliki Kabal (1 339 m), Kozik (1 319 m) či Kosmatica (761 m) typické omišské panorama. Prázdninové domy na Omišské riviéře jsou navíc skvělým výchozím bodem pro vaše výlety.

Ochutnejte dalmatské hory, řeky a pláže

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Omiši pod Mosorem, určitě si nenechte ujít srdce Omišské riviéry, překrásné město Omiš. Jeho hlavním trumfem je kouzelná poloha kolem půvabného splynutí divoké řeky Cetiny s blankytným Jadranem. Vypravíte-li se po silnici proti jejímu proudu, otevře se před vámi nádherný kaňon zvaný Omišská soutěska. A ještě dále ve vnitrozemí se blízko vísky Zadvarje můžete pokochat vodopádem Gubavica.

Pýchou Omišské riviéry jsou četné kamínkové pláže, u nichž si můžete dopřát oddech i aktivní prožití svých prázdnin. Prázdninové domy na Omišské riviéře jsou vzhledem k úzkému profilu pobřeží vždy dobře dosažitelné a v této oblasti je jich pro vás k dispozici mnoho. Zvláště rodiny s menšími dětmi ocení písečnou městskou pláž v Omiši, držitele ocenění „Modrá vlajka“ za kvalitu, čistotu a celkové rekreační vybavení.

Mezi ubytováním v Chorvatsku a omišskými atrakcemi

Na Omišské riviéře najdete celou řadu příjemných letovisek, v nichž si můžete užít perfektní dovolenou v Dalmácii. Všechna nabízejí kvalitní služby včetně obchodů, restaurací a barů, nechybí ani pošty, informační střediska nebo lékárny. K typickým prázdninovým resortům se tady řadí Staniči, chlubící se pestrým kulturním vyžitím a množstvím romantických zátočin. Podobnou atmosférou ovšem kypí i Jesenice, Dugi Rat, Duče, Čelina či Mimice.

Pro našince si však Omišská riviéra ponechala ještě jedno nečekané překvapení. Patronem města Omiš totiž není nikdo jiný, než český světec Jan Nepomucký. Nejedna kulturní akce a společenská událost je tady proto spojena právě s jeho jménem. Samozřejmě, že vám to v žádném případě nebrání poznat další zajímavá místa, jako jsou historický Trogir, horský masiv Biokovo nebo Stari Grad na ostrově Hvar.