Prázdninové domy na Omišské riviéře

Zažijte ty nejlepší prázdninové domy na Omišské riviéře

Dovolená a ubytování v Dalmácii

Omišská riviéra je nesmírně populární lokalita pro dovolenou v Dalmácii, rozprostírající se ve střední Dalmácii podél azurových vod Jaderského moře Leží jen pár desítek kilometrů od známé dalmatské metropole Split. Jen úzká mořská úžina ji odděluje od třetího největšího ostrova Jadranu, rovněž turisticky velmi oblíbeného Brače.

Centrem riviéry je romantické šestitisícové rybářské městečko Omiš, jehož středověká atmosféra křivolakých uliček a starobylých domků okouzlí každého návštěvníka. Naleznete zde pozůstatky kdysi monumentálních pevností Mirabela a Starigrad a také starobylý románský kostelík Svatého Petra, jehož základy byly položeny kolem roku 1000.

Prázdninové domy na Omišské riviéře

Úchvatná příroda Dinárských hor

Prozkoumejte nabídku ubytování Omiš. Všechny jsou skvěle vybavené, čisté a útulné. Svůj koutek si v nich najdou i vaše ratolesti, velice často bývá jejich součástí venkovní bazén. A blízko to budete mít i do čarokrásné přírody, která je pýchou Omiše.

Přímo u obce se nachází vstupní brána do panoramatického kaňonu řeky Cetiny, zařezávajícího se do bělostného skalního masivu Biokovo. Národní park Biokovo nabízí kouzelnou horskou krajinu, v níž narazíte na mnohé unikátní zástupce chorvatské fauny a flóry.

Kam se během ubytování v Chorvatsku vypravit z Omiše

Za prohlídku rozhodně stojí i Split, nádherné hlavní město Dalmácie, a jeho atrakce v čele s pozůstatky Diokleciánova paláce, vybudovaného starými Římany. Využijte našich vil s bazénem v Chorvatsku a vypravte se i za celou řadou jeho dalších sakrálních a světských památek či na Solin, největší chorvatské antické archeologické naleziště.

Stejně úchvatné je i středověké centrum okázalého Trogiru, jež je právem zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Objednejte si výtečně vybavený apartmán v Chorvatsku a navštivte též známý Primošten, jemuž dominuje obrovská pevnost Kamerlengo z dob tureckých válek. Z téhož období pochází i skvěle zachovalé, mohutné městské hradby.