Ubytování na Omišské riviéře

Nechte se omámit nabídkou ubytování na Omišské riviéře

Pobyt Střední Dalmácie, dovolená v Chorvatsku

Na polovině cesty mezi historickým klenotem Split a začátkem slavné Makarské riviéry se nachází krásné město Omiš. Svými svody však za nimi toto atraktivní rekreační středisko, omývané vodami Jaderského moře, rozhodně nezůstává. Opatřete si vilu s bazénem v Chorvatsku na dohled populárního ostrova Brač a prožijte léto, jak má být.

Omiš je rozdělen na dvě poloviny řekou Cetina, jejíž okolí je doslova pastvou pro oči všech milovníků přírody a divoce modelované krajiny. Hojně se využívá k raftingu, v mnoha místech protéká hlubokým kaňonem, Omišskou soutěskou dokonce ještě pár kilometrů před koncem své dlouhé poutě. Z apartmánu v Chorvatsku se vyplatí zajet až k Zadvarje, kde teskně hučí nádherné vodopády.

Pokojné prázdniny ve městě pirátů, dalmatským letovisku Omiš

Pěkný výlet si během dovolené na Omišské riviéře uděláte i do vysokých hor kolem Omiše. Západně od něj se vypíná Mosor – pohodovou procházku ke kostelíku Gospe od Sniga od vísky Stare Duće zvládne každý. Mnohem prudší jsou Omišské Dináry, dál na východ přecházející v majestátní Velebit. Asi 300 metrů nad letoviskem můžete navštívit zříceninu Stari Grad.

Do Omiše se však jezdí především za koupáním. Hlavní městská pláž při ústí Cetiny je díky jemnému písku a pozvolnému klesání do chladivého Jadranu vyhlášená především mezi rodinami s dětmi. Modrou vlajkou se pyšní zcela po právu. Parádní vodní radovánky si během ubytování v Chorvatsku užijete taktéž na Podstranské a zvláště Omišské riviéře, které se táhnou oběma směry podél pobřeží.

Česká stopa v Omiši

Během toulek malebným Omišem nezapomeňte na zdejší promenádu, bulvár Vukovarska, přístav a hlavně na starobylé centrum plné krámků i restaurací v úzkých uličkách. Za vidění stojí kostely svatého Michala a svatého Petra na Priku či zbytky pevnosti Mirabela ve skalách kousek nad městem.

Určitou zajímavostí pro české turisty trávící prázdniny na dovolené v Dalmácii je skutečnost, že patronem Omiše je svatý Jan Nepomucký. Pokud sem přijedete už v polovině máje, kdy oblast není ještě zaplavena rekreanty, zažijete rozsáhlé oslavy jeho památky vrcholící 16. května Dnem města Omiš.