Zajímavosti na Omišské riviéře

Shlédněte zajímavosti na Omišské riviéře

Dovolená Omiš nabízí elegantní odpočinek

Blankytně modré moře láká k dovolené v Omiši, obzvláště na Omiši. Leží při ústí řeky Cetiny, kde tvoří Omišskou soutěsku. Město je vzdálené 26 kilometrů od Splitu. Omišská riviéra se táhne jihovýchodně přes Ruskamen, Lokva Rogoznica, Minice a Pisak. Gigantická písková pláž je chloubou města. Na monumentální kaňon řeky Cetiny se vytrácejí slova z úst. Severozápad patří Poljické riviéře.

Omiš a památky: Prestižní chloubou města je malý kostel sv. Petra postavený v románském stylu. Františkánský klášter, pozůstatky pirátské pevnosti Mirabela s hranolovou věží ve skalách a hradby s věží Na Fošalu, patří k pěkným památkám. Barokní kostel sv. Michala s cenným vybavením a klenotnicí, dva kostely sv. Rocha a sv. Ducha s městskou věží nabízejí velmi povedenou podívanou. Hlavní náměstí s rušnou ulicí Fošalou i rovnoběžné ulice Kneza Kačića, žijí vinnými sklípky, krámky, bary a restauracemi.

Nekonečná pláž

Oblázkové a písčité pláže najdeme od Postranské riviéry. Kilometrová pláž s jemným pískem a mělčinou se chlubí vyznamenáním Modré vlajky. Proto je Omiš vyhledávaným cílem především pro rodinnou rekreaci v Chorvatsku. Voda je zde o malinko studenější díky ústí řeky Cetiny. Okouzlující pláže pokračují celou Omišskou riviérou, která je ve znamení koupání pod vysokými svahy, Stanići, Čeline, Ruskamen anebo Pisak. Mimo vodní sporty se zde daří cykloturistice, létání na rogalech, paraglidingu, raftingu i kanoistice. Milovníci adrenalinových zážitků by si měli Omiš zapamatovat jako dokonalou dovolenou v Dalmácii.

Zábava mnoha směrů

Diskotéky, taneční terasy, rybářské noci, pirátské večery a především absolutně špičkové vyžití pro děti a mládež, hlavně v Dinoparku. Festivaly, kulturní akce, sborový zpěv, sbírky předmětů anebo četná muzea s vzácnými archeologickými předměty a dokumenty, na sebe upoutají pozornost. Je naprosto senzační, že v blízkosti zábavy i koupání se nachází ubytování v Chorvatsku. All inclusive je nejžádanější formou ubytování, zahrnuje plyn, elektřinu, rekreační poplatek, ložní prádlo, ručníky i závěrečný úklid. Turisté si sami hradí dopravu a jídlo. Velkou výhodou je možnost dovolené s domácími mazlíčky, kteří jsou v mnoha případech vítáni.