search

Ubytování Orebič

Ubytování Orebič má šmrnc

Váháte, zdali prožít dovolenou na některém z desítek atraktivních ostrovů Chorvatska, nebo na jeho malebné pevnině? Řešení nabízí městečko Orebič (v chorvatštině Orebić), poskytující výhody obou prostředí a vynikající ubytování v Dalmácii. Jedná se o nádherné místo pro odpočinek těla i duše na dosah krásné přírody, všudypřítomného Jaderského moře a mnoha zajímavých památek. Ubytování Orebič se nachází na jižním pobřeží poloostrova Pelješac, po Istrii druhém největším poloostrovu Chorvatska. Patří do Dubrovnicko-neretvanské župy a spadá do něj ještě 14 dalších osad (Donja Banda, Kučište, Kuna Pelješka, Lovište, Nakovanj, Oskorušno, Pijavičino, Podgorje, Podobuče, Potomje, Borak, Stankovići, Trstenik a Viganj). Od sousedního ostrova Korčula ho odděluje jenom několik málo kilometrů široká úžina Pelješki kanal.

Na jaké pláže se těšit při ubytování v Orebiči

Váš pobyt v Orebiči začněte průzkumem zdejšího pobřeží a určitě objevíte klidné místo ideální k opalování a koupání. Můžete se též rovnou vydat na 1,5 kilometru dlouhou, částečně písečnou pláž Trstenica, odkazující na původní název obce. V létě sice bývá často přeplněná, ovšem pozvolný sklon do vody a nafukovací klouzačky vaše děti rozhodně ocení. K dispozici jsou i dvě nudistické pláže, na které se lze dostat lodí. Tak jako jinde, i v Orebiči pobyt v Chorvatsku poskytuje širokou škálu vodních sportů včetně surfování, windsurfingu a plaveb jachtou. Milovníci potápění se mohou těšit na fascinující podvodní svět obohacený řadou potopených starořímských galér a bitevníků z druhé světové války.

Ubytování Orebič a jeho památky

Kapitánské město a bývalé středisko mořeplavby Orebič se pyšní četnými historickými stavbami, kterým vévodí honosné domy kapitánů na nábřeží a více než 40 kostelů a kaplí v blízkém okolí. V Kuni se například vypíná kostel Panny Marie z roku 1681 postavený podle vzoru dubrovnické katedrály. Ukrývá obrazy slavného chorvatského malíře Mate Medoviče a přiléhající františkánský klášter uchovává sbírku sakrálních skladeb. Na kopci před Orebičem asi 150 metrů nad Jadranem se nachází klášter Panny Marie Andělské (Gospe od andela) s výhledem na dvacítku ostrovů Pelješacského souostroví. Na dovolené v Chorvatsku v Orebiči taktéž uvidíte sedm fontánek z 19. století, Námořní muzeum a Nakovanské jeskyně s bohatými archeologickými nálezy.

Přírodní atrakce na výletech z ubytování v Orebiči

Na svahu hory Sveti Ilija, s 961 m n. m. nejvyšším bodu ostrova, vás čekají pěkné vyhlídky do okolí. Výstup na vrchol trvá z Orebiče asi čtyři hodiny a připravte se na pořádné stoupání. Výrazný rys Pelješace představují početné vinohrady, plodící vyhlášené regionální víno, vynikající především k rybím specialitám. Jak už bývá během pobytu v Dalmácii zvykem, vychutnáte si je v některé z mnoha místních restaurací. Fungují hlavně v živých ulicích Obala dr. Franje Tudmana a Bana J. Jelačića poblíž přístavu.

Kam se vypravit za zábavou i poznáním během ubytování Orebič

Největším lákadlem ostrova Pelješac zůstává starobylý Ston s jedním z největších hradebních systémů světa po Velké čínské zdi. Navíc se může pochlubit triem mohutných pevností Koruna, Podzvizd a Veliki kašno. Při ubytování v Chorvatsku byste neměli minout ani další historické město Dubrovník, které se dokonce stalo součástí kulturního dědictví UNESCO. Trajektové a lodní spojení z Orebiče láká k poznání protilehlého ostrova Korčula a jeho stejnojmenné metropole. Uvidíte v ní goticko-renesanční katedrálu Sveti Marko, bašty Barbarigo, Capello, Tiepolo a Balbi, věž Revelin, Městské muzeum sídlící v paláci Gabrielisů a dům, kde se údajně narodil cestovatel Marco Polo.