search

Ubytování na ostrově Brač

Ubytování na ostrově Brač chutná skvěle

Ostrov Brač je největším ostrovem Střední Dalmácie a třetím největším ostrovem Jadranu. Ostrov je kopcovitý, částečně krasovitý a převážně zarostlý lesy a Macchií. Olivové háje, vinice a mandlovníky obklopují naše ubytování na ostrově Brač a přímo vybízejí k idylickým procházkám po okolí. Ubytování v Dalmácii přímo vybízí k idylickým procházkám po okolí je k dispozici pro všechny turisty i se zvířecími mazlíčky v nabídce all inclusive. Užívat si slunných dnů, blankytného moře, večírků a procházek po starobylé krajině zní velmi lákavě.

Robinsoni pozor: ostrov Brač!

Nejznámější a pravděpodobně nejkrásnější pláží Jadranu je písečná pláž nebo písečný poloostrov Zlatni rat (Zlatý roh) měnící doslova každý den vlivem větru a vln svou podobu. Turistickými centry ostrova Brač jsou letoviska Bol a Supetar, ale z návštěvu určitě stojí i Milna nebo bývalé hlavní město Nerežišča. Z bračského mramoru, těženého již ve starověku, byl postaven např. Diokleciánův palác ve Splitu nebo budova říšského sněmu v Berlíně! Kdo chce detailně prozkoumat ostrov Brač, jeho městečka a půvabné zátoky, může si vypůjčit jednu z četných výletních lodí a zakotvit ji přímo u našeho prázdninového domu nebo apartmánu na ostrově Brač. Trajekty spojují ostrov s pevninou (Supetar-Split, Sumartin-Makarská) a tak není vůbec žádný problém vyrazit na výlet i za jinými zajímavými místy Dalmácie.

Ubytování na ostrově Brač

Ubytování v Dalmácii a typický přitažlivý vzhled 

Vesnice a osady na Brači si dodnes zachovali svůj originální starobylý ráz. Ten je pro výletníky skvostem a skutečně velkým lákadlem. Kyklopské stavby a hradby, opevněná sídliště gradiny, nízké chýše bunje, sarkofágy, mauzolea, svatyně křesťanů, kostelíčky, v čele se skalním klášterem Blaca, probudí v nejednom turistovi zájem o historii. Blaca je fenoménem Brače rovněž jako obdivovaná Dračí jeskyně. Dovolená v Chorvatsku je spojení odpočinku, sportovního vyžití, vynikajícího jídla, vína a pohodových míst ke koupání pro děti i seniory. Vaše chvilky rodinné dovolené dvakrát podtrhnou také naše prázdninové domy a apartmány v soukromí.