Prohlédněte si atrakce na ostrově Brač a možnosti kam se podívat

Pobyt ve Střední Dalmácie, dovolená v Chorvatsku

Malebný chorvatský ostrov Brač se rozprostírá ve střední Dalmácii jen několik desítek kilometrů od její metropole Splitu. Odtud je i snadno dostupný trajektem po pravidelné trase do Supetaru. Jeho mimořádně krásné pláže, skalnatá příroda plná tajuplných roklin, jeskyní a borovicových hájů i komfortní prázdninové domy v Chorvatsku sem každoročně lákají tisíce turistů z celé Evropy. Podél pobřeží Brače okouzlí každého návštěvníka spousty romantických rybářských vesniček, v nichž jako by se zastavil čas. Můžete si v nich užít poklidných procházek ze svého komfortního, kvalitně vybaveného prázdninového domu na ostrově Brač a pochutnat si na vyhlášených rybích specialitách.

Atrakce na ostrově Brač

Ve stopách bračské minulosti

Bohatá historie Brače za sebou zanechala spousty podivuhodných stop. V průběhu své dovolené v Chorvatsku tady naleznete zachovalé antické a byzantské památky, pozůstatky pevností a staveb z dob Benátské republiky i připomínky napoleonských válek. Nejnavštěvovanějším monumentem na Brači je monumentální středověký skalní klášter Blaca z 16. století. Vydáte-li se ze svého ubytování Brač do vnitrozemí ostrova, plného spektakulárních vápencových skalisek, určitě nevynechejte návštěvu známé Dračí jeskyně nedaleko městečka Murvice.

Výprava do dalmatského srdce

Od Brače nepříliš vzdálená pevninská část střední Dalmácie oplývá okázalými středověkými městy se spoustou unikátních památek stvořených. Primošten se pyšní obrovskou pevností Kamerlengo a mohutnými středověkými hradbami, nádherný Trogir velkolepým historickým centrem, oprávněně zařazeným na seznam světového dědictví UNESCO. Rozhodně využijte ubytování na ostrově Brač i k prohlídce nedaleké metropole Dalmácie, spektakulárního Splitu. Doložen je už ve třetím století a jeho markantní dominantou jsou zachovalé pozůstatky Diokleciánova paláce. V jeho křivolakých uličkách však naleznete i mnohé další zajímavé světské a sakrální stavby, jejichž historie sahá až do raného středověku. Dovolená v Dalmácii bude pro vás prostě nezapomenutelnou.