Informace o ostrově Brač

Informace o ostrově Brač 

Dovolená v Dalmácii dle vašeho výběru

Jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších chorvatských ostrovů je Brač, plující Jadranem mezi stejně oblíbeným Hvarem a dalmatským pobřežím v oblasti Omiše. Ostrov krásné, hornaté krajiny je plný nádherných pláží a nevšedních památek. Báječnou dovolenou v Chorvatsku zde každoročně tráví tisíce nadšených turistů. Tady jsou hlavní důvody a informace o ostrově Brač. Právě na Brači se nachází asi nejslavnější jadranská pláž, Zlatni rat u města Bol. Tento nejjižnější výběžek ostrova připomínající z výšky jakýsi čertovský jazyk, vyplázlý do moře, přitahuje svým nevšedním tvarem, zlatavou barvou a průzračnou vodou davy turistů. Z vašeho ubytování v Dalmácii se proto vyplatí zajít na jiné oblázkové pláže jako v zátočině Farska či do malebných zákoutí na západě.

Ubytování Brač

Největší taháky chorvatského prázdninového ráje Brač 

Brač je třetím největším z chorvatských ostrovů, zároveň je z nich úplně nejvyšší. Z vrcholu Vidova Gora nad Bolem, vysokého plných 778 metrů, uvidíte Hvarski kanal na jihu i Split, Makarskou a pohoří Mosor na pevnině. Díky dovolené na ostrově Brač se dostanete i na Vítovu horu po naučné stezce, začínající kousek od vísky Nerežišća uprostřed vnitrozemí. K symbolům Brače se řadí i klášter Blaca, jedna z jeho nejvýznamnějších pamětihodností. Málokdo by čekal, že jeho strohá kamenná stavba pod prudkou skálou ukrývá velký teleskop, knihovnu a zajímavé muzeum. Atraktivní výletní cíl klášter Blaca najdete asi deset kilometrů východně od městečka Milna.

Pobyt na Brači naplněný velkou historií

Objednejte si některý z našich skvěle vybavených prázdninových domů v Chorvatsku a poznejte Brač co nejdůkladněji. Za návštěvu rozhodně stojí například Dračí jeskyně kousek nad obcí Murvica. Tato Zmajeva špilja neboli Drakonjina hostila v minulých staletích poustevnický klášter a je vyzdobena úžasnými reliéfy s církevní tematikou. Pokud se budete chtít podívat dovnitř, musíte si zajistit průvodce. Historicky nejcennějším místem na Brači není jeho největší město Supetar, nýbrž na první pohled nenápadný Škrip. Archeologové tu objevili řadu vzácných důkazů 5 tisíc let trvajícího osídlení ostrova, z nichž většinu si prohlédnete v místním Bračském muzeu. Během ubytování v Chorvatsku se tu navíc můžete pokochat též zbytky ilyrských hradeb, Radojkovičovou věží či kostelem svaté Heleny.