Prázdninové domy na ostrově Brač

Nasajte pohodu a objevte prázdninové domy na ostrově Brač

Dovolená v Dalmácii je zážitek

Se 400 čtverečními kilometry je Brač, nesmírně populární destinace pro letní dovolenou v Dalmácii, třetím největším ostrovem v Jaderském moři. Administrativně spadá pod malebnou střední Dalmácii. Rozprostírá se necelých třicet kilometrů od Splitu, z něhož je snadno dostupný trajektem, jehož trasa tu obvyklé končí v klidném přístavu Supetar.

Brač se vyznačuje především nádhernými plážemi, které se táhnou téměř po celé délce jeho pobřeží. Jsou plné romantických zátočin mezi majestátními útesy, ale také unikátní svou krasovou krajinou vápencových skal, jeskyní, roklin a hájů zakrslých borovic. Po jeho březích je rozeseto množství pitoreskních rybářských vesniček s příjemnou jižanskou atmosférou i chat a chalup.

Prázdninové domy na ostrově Brač

V Chorvatsku dobře, na Brači nejlépe

Ostrov se také pyšní dlouhou a bohatou historií sahající až do neolitu, objevíte zde též stopy antické a byzantské kultury, jakož i středověké vlivy Benátské republiky. Nejznámějším monumentem ostrova, kam si můžete ze svého ubytování v Chorvatsku udělat výlet, je velkolepý skalní klášter Blaca z 16. století. Narazíte ovšem i na celou řadu zachovalých starořímských staveb či svatyní z úsvitu křesťanství.

Nedaleký Split je úchvatnou metropolí Dalmácie a stojí zde již od třetího století, kdy začal být postupně budován kolem spektakulárního Diokleciánova paláce, jehož UNESCEM chráněné pozůstatky tu můžete spatřit dodnes. Za prohlídku během ubytování v Chorvatsku určitě stojí i jeho starobylá přístavní čtvrť a historické centrum, plné zajímavých sakrálních i světských památek.

Za poznáním bračského okolí

Z našich prázdninových domů Brač budete mít na dosah ruky i další pozoruhodná města, mezi nimiž vyniká především okouzlující středověký Trogir, rovněž zapsaný na seznam Světového kulturního dědictví. Primoštenu vévodí gigantická pevnost Kamerlengo a zachovala se zde valná část původního městského opevnění.