search

Ubytování na ostrově Čiovo

Ubytování na ostrově Čiovo, báječně kvalitní dovolená

Malebný ostrov Čiovo, skvělá relaxace ve stínu pyšného Trogiru

Ve střední Dalmácii, hned vedle známého středověkého města Trogir, s nímž je spojen zajímavě řešeným pohyblivým mostem, se rozprostírá pozoruhodný ostrov Čiovo. Jeho rozloha činí necelých třicet čtverečních kilometrů a byl osídlen už v časech Římské říše. Ubytování na ostrově Čiovo je ideální základnou pro objevování nesčetných zajímavostí celého regionu Dalmácie. Jedná se o dokonalé místo, kde se může vaše ubytování v Dalmácii stát opravdu všestranným. Ostrov uspokojí nejen milovníky vodních radovánek u nádherných romantických pláží, ukrývajících se v tajuplných zálivech. Na své si tu přijdou i obdivovatelé unikátních historických pamětihodností a ojedinělých přírodních krás.

Široké možnosti ubytování v mnoha prázdninových domech

Chorvatská dovolená v soukromí

Ubytování na ostrově Čiovo se nachází často v blízkosti vyhlášených pláží a je ho opravdu dostatek. Pláže jsou zde oblázkové i písčité, turisty nejvyhledávanější naleznete u letovisek Bušinci, Mavarštica nebo Mastrinka. Ticho a klid jsou rušeny jen šuměním mořských vln a křikem vodního ptactva. Kolem rybářské vísky Slatine v Kaštelském zálivu objevíte právě ona romantická, liduprázdná zákoutí s perfektními mořskými scenériemi, ukrytá v malinkých zátokách pod borovicovými háji. Pobřeží bez rekreantů lemuje ostrov taktéž v jeho jihovýchodní části. Investujte do svého ubytování v Chorvatsku maximum a rozhodněte se pro prázdninové domy na ostrově Čiovo!

Ubytování na ostrově Čiovo

Ubytování na ostrově Čiovo se nachází uprostřed chorvatských památek

Pronájem prázdninových bytů v Chorvatsku v oblasti opravdu není sebemenší problém a pouhých pár metrů od nich narazíte na pozoruhodné kulturní dědictví Dalmácie. Přímo na Čiovu lze obdivovat kostel Panny Marie Prizidnické s poustevnami, který byl postaven mezi útesy již v polovině 16. století. Jedinečný je také románský kostelík Svatého Petra v zátoce Supetarska a pompézní komplex dominikánského kláštera Svatého kříže z patnáctého století. Největším lákadlem oblasti je bezesporu hrdý středověký Trogir zapsaný v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vévodí mu mohutná obranná pevnost Kamerlengo a bazilika Svatého Vavřince se základy sahajícími až do třináctého století. Její tři architektonicky unikátně řešené lodě z ní dělají opravdový gotický skvost a jednu z nejzajímavějších památek, kterou během dovolené v Dalmácii můžete spatřit.

Trogir a Split co by kamenem hodil: ostrov Čiovo

Z nemnoha památek na ostrově Čiovo se obvykle zmiňuje následující trojice: kostel a klášter sv. Kříže založený v 15. století na severním pobřeží ostrova, kostelík sv. Maura v obci Žedno dokonce z 10. století a kostelík Panny Marie ve skalách pocházející z roku 1546. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Chorvatsku. Jižní pobřeží ostrova je skalnaté, ale na severu najdeme celou řadu pěkných písečných pláží vhodných i pro nejmenší děti, za nejlepší místa na koupání ostrova Čiovo se označují zátoka Saldun na západním pobřeží anebo záliv Moravštica.