Informace o ostrově Čiovo

Informace o ostrově Čiovo, dovolená v Chorvatsku

Čiovo obklopené mysy

Středodalmátský ostrov Čiovo najdeme v bezprostředním styku s městem Trogir. Spojení s touto unikátní památkovou rezervací zajišťují dva mosty, jeden starý kamenný a druhý moderní přes Trogirský průliv. Na východní straně se nachází mys Čiova. Při pevnině je mys Marjan. Nejvyšším bodem je Rudine, 218 metrů vysoký. Vegetace je ohromná, macchie, borové lesy i cypřišové háje. Ideální k výletům po okolí je ubytování na ostrově Čiovo.

Historické zprávy: Ve středověku byl ostrov bohatě osídlen. Obyvatelé vesnic a pousteven byly likvidováni zákeřnou leprou. V obci Žedno se tyčí středověký kostelíček sv. Maura, v Čiovu předrománský skvost kostel Gospa kraj mora. Arbanije vybízí k návštěvě gotického dominikánského kláštera sv. Kříže s cennou památkou Křížová chodba. Klášter sv. Antonína postaven nad jeskyní nabízí k zhlédnutí uměleckých děl, obrazů od Palmy ml. a sochy od Ivana Duknoviće. Farní kostelík se pyšní byzantskou ikonou a gotickým obrazem, Ukřižování. Dovolená v Chorvatsku, to jsou i četné památky, které mají nádech tajemna. Minimalistický ostrůvek Světa Fumija skrývá pozůstatky křesťanského kostelíka sv. Eufemie.

Mořské vlny osvěžují, ubytování v Dalmácii

Koupání zajišťuje ze západní strany záliv Saldun, populární koupaliště Trogiru a Čiova dohromady. Pláže s hrubým pískem a oblázky jsou i ve vesnicích Gornji a Donji Okrug, zátoky Tatinja, Movarštica a Duga. Ubytování v Dalmácii je příjemné, pohodlné a poskytuje soukromí. Jihozápadní strana láká ke koupání, sportovnímu rybolovu a vodním sportům na Svete Fumije, Kraljevacu a Galeriji. Východ dominuje zátokou Supetaska u osady Slatine.

Oddechové chvíle na pláži v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku je trendem i nutností moderní doby. Ubytování v soukromí all inclusive je jednou z nejlepších variant, díky hrazeným poplatkům za vodu, elektřinu, plyn, ložní prádlo, ručníky i závěrečný úklid. Doprava jídlo je starost turistů. Autem, letadlem anebo autobusem, mohou si zvolit slastní cestu. Zvířecí miláček je pro mnohé člen rodiny a je fajn, že seješ pobyt, v mnoha možnostech toleruje.