search

Ubytování Drvenik Mali

Ubytování Drvenik Mali, odpočinek v přírodě

Vskutku romantickým místem, jako stvořeným pro ničím nerušenou dovolenou v nádherné přírodní lokalitě, je Drvenik Mali. Již podle svého jména se jedná o nevelký ostrov nedaleko jadranského pobřeží ve Střední Dalmácii. Jeho rozloha jen těsně přesahuje tři kilometry čtvereční. V pěti malinkých osadách zde žije pouhých 56 stálých obyvatel, kteří vás srdečně uvítají v útulném ubytování Drvenik Mali. Tento středodalmatský ostrůvek patří k poněkud zapomenutým místům nedaleko centrální části balkánských břehů Jaderského moře. Za příjemným a pohodlným ubytováním v Dalmácii se sem dostanete pravidelnými trajektovými linkami z Primoštenu, Splitu či Trogiru po pár desítkách minut plavby. Jižním směrem z ostrova dohlédnete na sousední, neméně půvabný Drvenik Veli a další, mnohem známější ostrovy jako Šolta, Hvar či Brač.

Ubytování Drvenik Mali

Využijte ubytování Drvenik Mali na sto procent

Máte-li rádi koupání, šnorchlování či opalování jste na Drveniku Malim správně. Na dosah našeho ubytování v Chorvatsku ostrov nabízí milovníkům mořských radovánek řadu malebných, nepříliš rozsáhlých zátok s plážemi, omývanými azurově průzračným mořem. Na nich se obvykle střídají oblázkové a písečné povrchy. K nejvyhledávanějším místům ke koupání a opalovaní patří Vela Rina, Garbine nebo Borak. Drvenik Mali vás rovněž uchvátí krásným, mírně zvlněným vnitrozemím, pokrytým zejména alejemi olivovníků. Jejich pěstování patří – společně s letním turistickým ruchem – k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Mezi olivovníky však při nenáročných toulkách z vašeho prázdninového domu v Chorvatsku taktéž spatříte bujnou, typicky středomořskou vegetaci. V přilehlém moři si na své přijdou i vyznavači rybolovu.

V sevření přírodních i historických krás s ubytováním na jedničku

Od ostrova Drvenik Mali jenom pár kilometrů vzdušnou čarou vzdálené pevninské Chorvatsko nabízí svým návštěvníkům celou řadu zajímavostí a atrakcí. Prim mezi nimi hraje divoká, avšak zároveň kouzelná příroda plná hor, hlubokých údolí a celá plejáda velkolepých středověkých měst. Mezi nimi vyniká zejména UNESCEM chráněný Trogir, těžko napodobitelný Split nebo hrdý Primošten, jemuž dominuje monumentální pevnost Kamerlengo. Neváhejte a využijte svou dovolenou v Chorvatsku k návštěvě dalších jedinečných míst. Vidět byste určitě měli národní park Krka, eldorádo hučících vodopádů, divokých peřejí a chladivých jezírek lákajících k osvěžující koupeli. Neméně vzrušující atrakcí jsou Kornatské ostrovy, soustava stovek ostrovů čnících podivuhodným způsobem z Jadranu. A co takhle podívat se k nejvyšší chorvatské hoře Sinjal, stojící svou věčnou stráž v nitru Dinárského pohoří?