search

Ubytování Drvenik Veli

Ubytování Drvenik Veli, vyberte si to nejlepší

Užijte si dovolenou na nenápadném ostrově

Podobně jako jeho menší soused Drvenik Mali, otevírá také ubytování Drvenik Veli prosluněnou a romantickou náruč všem, kdo hledají poklidné ubytování v Dalmácii mimo rušná jadranská letoviska. Samozřejmostí jsou však i tady překrásné pláže u blankytného moře a mimořádně malebná středomořská příroda všude kolem. Zajistěte si tady svůj prázdninový pobyt a ještě dlouho budete mít na co vzpomínat. Ostrov Drvenik Veli se rozprostírá na dohled od střední části východního pobřeží Jaderského moře. Administrativně se řadí do regionu Střední Dalmácie a naleznete jej mezi ostrovy Drvenik Mali na severozápadě a známější Šoltou na jihovýchodě. Přístup na ostrov, na němž najdete řadu komfortních prázdninových domů v Chorvatsku, zajišťují pravidelné trajektové linky z velkých měst Splitu a Trogiru.

Ubytování Drvenik Veli

Život plný slunce, vody a zábavy na dalmatských ostrovech

Vesměs skalnaté pobřeží Drveniku Velikeho nabízí ke koupání a opalování několik mimořádně roztomilých zátočin. V nich naleznete jak oblázkové, tak písečné pláže, které nejsou přelidněné a skýtají zejména klid mimo rušná turistická střediska. Bonusem navíc jsou nezapomenutelné scenérie zpěněného moře. K nejvíce oblíbeným plážím, k nimž se dobře dostanete z našich kvalitně zařízených vil s bazénem v Chorvatsku, patří Mala Luka a Solinska. Vnitrozemí ostrova Drvenik Veli je kopcovité, ovšem nejvyšší bod tu sahá do výšky pouhých 178 metrů nad mořem. Terén je skvělý k nenáročné turistice a cyklistice liduprázdnou přírodou bohatou na kouzelná panoramata. Jedinou aglomerací na ostrově je městečko Veliki Porat se zanedbatelnou populací činící 245 obyvatel.

Nechte se svést chorvatskými turistickými lákadly

Právě ve Velikem Poratu si můžete prohlédnout barokní kostel svatého Jiří z 16. století a několik výstavních šlechtických sídel. Za mnohem výstavnějšími památkami se rozhodně neváhejte vydat například do pevninského Trogiru. Jeho historické centrum se oprávněně dostalo na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Snad ještě okázaleji působí Split se svou hlavní turistickou hvězdou, Diokleciánovým palácem z dob starověkého Říma. Pěkný výlet si ze svého ubytování v Chorvatsku uděláte také na mariánské poutní místo Veprič a do nejslavnějšího letoviska Dalmácie, do rušné Makarské. Kromě posezení v některé z mnoha tamních hospůdek a rybáren stojí za vidění kostel Sveti Marko, muzeum mušlí a lastur nebo pomník maršála Marmonta. Milovníci přírody by neměli vynechat ani nejvyšší chorvatskou horu Sinjal a národní parky Kornatské ostrovy a Krka.