search

Ubytování Dugi Otok

Možnosti krásného ubytování Dugi Otok

Dopřejte si dlouhou dovolenou na ostrově Dugi Otok

Rozlehlý ostrov Dugi Otok je doslova perfektním místem pro přímořskou rekreaci plnou koupání, sportu a dalších aktivit. Patří k těm méně turisticky frekventovaným dalmatským ostrovům, proto si zde užijete opravdu poklidnou dovolenou v Dalmácii přímo u břehů azurového Jadranu. Počítejte s plným komfortem zdejších letovisek, obklopených romantickými plážemi a nádhernou přírodou. Téměř 130 kilometrů dlouhý ostrov Dugi Otok, plný pohodlných prázdninových domů v Chorvatsku, se táhne v Jaderském moři a rovnoběžně kopíruje známou Zadarskou riviéru. Od ní je kromě vodní plochy oddělen též neméně malebnými ostrůvky Ugljan a Pašman. Na jihu je Dugi Otok separován jen úzkou úžinou, plnou miniaturních a neobydlených ostrůvků, od neobyčejného ostrova Kornati s unikátním stejnojmenným národním parkem.

Ubytování Dugi Otok

Pláže, příroda a další lákadla během vašeho ubytování Dugi Otok

Masovou turistickou dosud neobjevený Dugi Otok disponuje opravdu krásnými a dlouhými plážemi, vhodnými jak k opalování a plavání, tak k potápění v průzračném moři. K nejpopulárnějším z nich se řadí Sakarun u obce Veli Rat, které dominuje přes 40 metrů vysoký maják. Ostrov, na němž si můžete vybrat z pestré nabídky našich apartmánů v Chorvatsku, je také vyhledávaným centrem sportovního i amatérského rybolovu. Největším lákadlem Dugiho Otoku je, kromě nádherného moře a skvostných kamínkových pláží, okouzlující vnitrozemská krajina. Kopcovitý terén s nejvyšším bodem okolo 350 metrů je protkán kilometry zážitkových turistických tras a cyklostezek. Objednejte si tady vilu s bazénem v Chorvatsku a během procházek či cyklotoulek narazíte například na stáda volně žijících muflonů. Zátoka Telaščica na jihu ostrova je jedinečným krasovým přírodním parkem.

Užijte si pobyt v severní Dalmácii

Náměty na výlety nezkrocenou dalmatskou krajinou

Romantický ráz krajiny plné kopců, skal, lesíků a nevelkých zátočin je na Dugim Otoku doplňován spoustou pitoreskních rybářských i vnitrozemských vesniček. Pyšní se typicky poklidnou středomořskou atmosférou. Během ubytování v Chorvatsku v nich můžete obdivovat i zajímavé historické památky, jakou je například prastarý kostel svatého Mikuláše z 10. století v městečku Božňava. Vypravte se z ostrova Dugi Otok za dalšími atrakcemi severní Dalmácie. K nejvyhlášenějším se řadí národní park Krka, rozkládající se na stejnojmenné říčce za nádherným starobylým městem Šibenik. V dlouhých kaňonech tam narazíte na soustavu vodopádů, pohádkových jezírek a rozsáhlých peřejí. Za návštěvu stojí i Vranskoje jezero, pohoří Paklenica nebo historický Zadar s bránou Kopnena vrata, chrámem svatého Stošije a kostelem sv. Donáta.