search

Ubytování Dugi Otok

Ubytování Dugi Otok a nabídka aktivit

Dopřejte si dlouhou dovolenou na ostrově Dugi Otok

Ubytování Dugi Otok je doslova perfektním místem pro přímořskou rekreaci plnou koupání, sportu a dalších aktivit. Patří k těm méně turisticky frekventovaným dalmatským ostrovům, proto si zde užijete opravdu poklidné ubytování v Dalmácii přímo u břehů azurového Jadranu. Počítejte s plným komfortem zdejších letovisek, obklopených romantickými plážemi a nádhernou přírodou. Téměř 130 kilometrů dlouhý, rozlehlý ostrov Dugi Otok, se táhne v Jaderském moři a rovnoběžně kopíruje známou Zadarskou riviéru. Od ní je kromě vodní plochy oddělen též neméně malebnými ostrůvky Ugljan a Pašman. Na jihu je Dugi Otok separován jen úzkou úžinou, plnou miniaturních a neobydlených ostrůvků, od neobyčejného ostrova Kornati s unikátním stejnojmenným národním parkem.

Ubytování Dugi Otok

Pláže, příroda a další lákadla během vašeho ubytování Dugi Otok

Masovou turistickou dosud neobjevený Dugi Otok disponuje opravdu krásnými a dlouhými plážemi, vhodnými jak k opalování a plavání, tak k potápění v průzračném moři. K nejpopulárnějším z nich se řadí Sakarun u obce Veli Rat, které dominuje přes 40 metrů vysoký maják. Ostrov, na němž si můžete vybrat z pestré nabídky našich apartmánů v Chorvatsku, je také vyhledávaným centrem sportovního i amatérského rybolovu. Největším lákadlem Dugiho Otoku je, kromě nádherného moře a skvostných kamínkových pláží, okouzlující vnitrozemská krajina. Kopcovitý terén s nejvyšším bodem okolo 350 metrů je protkán kilometry zážitkových turistických tras a cyklostezek. Objednejte si tady vilu s bazénem v Chorvatsku a během procházek či cyklotoulek narazíte například na stáda volně žijících muflonů. Zátoka Telaščica na jihu ostrova je jedinečným krasovým přírodním parkem.

Užijte si pobyt v severní Dalmácii

Náměty na výlety nezkrocenou dalmatskou krajinou

Romantický ráz krajiny plné kopců, skal, lesíků a nevelkých zátočin je na Dugim Otoku doplňován spoustou pitoreskních rybářských i vnitrozemských vesniček. Pyšní se typicky poklidnou středomořskou atmosférou. Během ubytování v Chorvatsku v nich můžete obdivovat i zajímavé historické památky, jakou je například prastarý kostel svatého Mikuláše z 10. století v městečku Božňava. Vypravte se z ostrova Dugi Otok za dalšími atrakcemi severní Dalmácie. K nejvyhlášenějším se řadí národní park Krka, rozkládající se na stejnojmenné říčce za nádherným starobylým městem Šibenik. V dlouhých kaňonech tam narazíte na soustavu vodopádů, pohádkových jezírek a rozsáhlých peřejí. Za návštěvu stojí i Vranskoje jezero, pohoří Paklenica nebo historický Zadar s bránou Kopnena vrata, chrámem svatého Stošije a kostelem sv. Donáta.