search

Ubytování na ostrově Hvar

Ubytování na ostrově Hvar se neodmítá

Středodalmatský ostrov Hvar je ostrovem slunce a levandule, místem s největším počtem slunečních dní v celém Chorvatsku. Ubytování na ostrově Hvar umožňuje projít se po největším ostrovním náměstí v Chorvatsku, které se rozkládá po obou stranách Jadranu ve městě Hvar. A báječná atmosféra s bohatou vůní historie na vás bude dýchat i ve městech Stari Grad s moderním přístavem a Jelsa. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Dalmácii. Najdete zde dokonce i památku pod ochranou UNESCO - Starigradské pole - nejlépe dochovanou ukázku krajiny, která se nezměnila od její přeměny v době antiky.

Slunce, víno a levandule: ostrov Hvar

Chorvatská Madeira, tak se také často přezdívá ostrovu Hvar díky jeho jedinečnému podnebí. Na rozdíl od jiných dalmatských ostrovů je Hvar mnohem lesnatější (duby, borovice, kaštany), takže pronajaté prázdninové domy v Chorvatsku mají dostatek stínu, a úrodnější. Pěstuje se především vinná réva (skvělá odrůda Hvarski plavac) a levandule.

Ubytování na ostrově Hvar

Apartmány v Dalmácii a velikán Hvar

Čtvrtý největší ostrov v celém jaderském souostroví i druhý nejdelší je panoramatický Hvar. Super výběr pro letní dovolenou v Dalmácii, která je dostupná pro rodiny s dětmi a jejich zvířecí mazlíčky celoročně. Hvar je od blízkého Brače dělen Hvarským průlivem, od Korčuly Korčulským průlivem a od Pelješace Neretvanským průlivem. Západní díl jižního pobřeží je poset Paklenými ostovy a střední oblast ostrovem Sćedro. Dá se říci, že v samém středu Hvaru se tyčí horský hřeben sahající k nejvyššímu bodu Sveti Nikola. Severní strana je bohatě osídlena s úrodnou půdou a centrem všeho ruchu. Jih je naopak pustější a členitější. Sever Hvaru se pyšní hlubokým Starigradským zálivem s mnoha zátokami, které jsou ideální pro komfortní koupání. Zde nalezneme i četné apartmány Chorvatska. Lesy, pole, ovoce, makcie, olivovníky, cirtusy, fíky i levandule rostou na každém kroku. Pitná voda proudí podmořským potrubím z pevniny. Jediný zdroj vody na ostrově je v Jelse.

Historie si žádá svoje

Rozmanitost Hvaru je žádaná a oslnivá. Jeskyně, především Grapčeva špilja skrývá mnohé archeologické nálezy. Starigradské polje i hvarská krajka jsou zapsány na listinu historického dědictví UNESCO. Pobavit se na svátek sv. Štěpána, patrona města, je povinností! Večerní akce, živá hudba i tanec na letních terasách navodí úžasnou atmosféru na dovolené v Chorvatsku. Carpe diem, Veneranda a Club Atlantida patří mezi favority mladých. Divadlo, galerie, sbírky historických klenotů, letní kulturní představení 

Ubytování na ostrově Hvar a nabídka lokalit

V čele rekreačního okouzlení stojí města Hvar, Stari Grad, Jelsa a Vrboska. Zavala anebo Sućuraj patří mezi menší dominanty. Dovolená v Chorvatsku je atraktivní díky rekreaci i ozdravným pobytům. Všudypřítomné palmy, oleandry a agáve jsou exotickým zpříjemněním. Ubytování v Chorvatsku je skvělé s dokonalým trajektovým spojením vám zaručí výlety do Starého Gradu, Pakleni otoci – skupinku 16 ostrůvků, ale i jachtařské vyjížďky třeba na pláž Palmižany či naturistické pláže Jerolim a Marinkovac. Ani Split není nedosažitelným turistickým cílem. Pěší procházka na pevnost Španjol a Fort Napoleon jsou osvěžujícím zážitkem. Katedrála sv. Štěpána na náměstí, zvonice, kašny, paláce, městské lodžie, kostel sv. marka, dominikánský klášter, lapidárium, anebo kostel Gospa od Milosti to jen malá ochutnávka klenotů Hvaru.

Ráj mezi ostrovy

Městská oblázková pláž u hotelu Amfora s blízkým městským koupalištěm Bonj, patří mezi velmi oblíbené, ale s vyššími poplatky. Ostrov Pakleni otoci s ostrůvkem Sveti Kliment zajišťuje parádní koupání. Písečnou pláž najdeme i ve Stari Gradu. Žukova neboli Modrá laguna i menší zátoky nabízejí obdivuhodná a lidná místa. Potápění, trasy pro plavbu jachtou po celé Střední a Jižní Dalmácii, cyklistické stezky, ale i kuželky, tenis a košíková, patří k vyhledávaným aktivitám.