search

Ubytování na ostrově Kaprije

Ubytování na ostrově Kaprije jako správná volba

Prozkoumejte chorvatský ostrov Kaprije

Zapomenutý ráj nedaleko dalmatského pobřeží, klidná lokalita jako stvořená k lenošení, křišťálově čisté moře, pohledy na další desítky ostrůvků v okolí – to všechno je ubytování na ostrově Kaprije. Právě jeho malá známost z něj dělá tolik přitažlivé místo k prožití vaší nejbližší dovolené v Dalmácii. Na zástupy hlučných turistů z celé Evropy tady rozhodně nenarazíte, ale pospěšte si, než se to o něm rozkřikne široko daleko. Kaprije se nachází uprostřed soustavy menších ostrůvků v Jaderském moři naproti význačným turistickým centrům Vodice a Šibenik. Je to na jižní části severní Dalmácie, vzdušnou čarou zhruba 60 kilometrů od její metropole Splitu. Rozloha ostrova dosahuje pouhých 7 kilometrů čtverečních a počet obyvatel nepřekračuje půl druhé stovky, tudíž si ničím nerušnou atmosférou můžete být skutečně jisti.

Ubytování na ostrově Kaprije

Krajina na ostrově Kaprije stojí za průzkum

I když je Kaprije svou plochou takřka zanedbatelné, rozhodně se tady a v jeho okolí nebudete nudit. Decentně zvlněná krajina s nejvyšším kopcem Vela Glavica (132 metrů nad mořem) svádí k nenáročným procházkám a k výhledům na okolní ostrůvky jako Zmajan, Tuat, Žirje, Prvič nebo Zlarin. Pořídíte-li si tady pěkný, dobře zařízený ubytování v Chorvatsku, prožijete pobyt stranou od civilizace a v sepětí s přírodou. Přirozenou aktivitou na Kapriji je koupání, opalování, plavání a další vodní radovánky. Jadran tady vytváří četné romantické zátoky (například Jelinjača, Vanjska a Gačice) s miniaturními plážemi ideálními pro relax pod rozpáleným středomořským sluncem. Velice hezké koupaliště je připraveno na ostrůvku Kakan proti přístavu Kaprije. Všechny tyto lokality jsou snadno dostupné ze všech našich rekreačních domů v Chorvatsku, které na ostrově stojí.

Vypravte se za krásnou faunou, flórou a jedinečnými městy v okolí Kaprije

Jediným trvale obývaným místem ostrova je stejnojmenná obec na jižním pobřeží, do něhož se vklínil hluboký záliv. Kromě zmiňovaného přístavu, z nějž vyplouvají lodě do Šibeniku, tady najdete i základní infrastrukturu v podobě bankomatu, několika restaurací a obchůdků. Ještě jedna věc vás nápadně uhodí do očí: neuvidíte jediné auto, na Kaprije mají totiž zákaz vjezdu. Ze svého apartmánu v Chorvatsku na Kapriji se dobře dostanete i za dalšími atrakcemi jadranského pobřeží a dalmatského vnitrozemí. Lodí se můžete vypravit do úchvatného mořského národního parku Kornati. Kousek za historickým Šibenikem začíná jiný přírodní skvost celého regionu, národní park Krka s nádhernými vodními kaskádami a vodopády. Směrem k Biogradu na Moru dojedete k vyhlášenému Vranskému jezeru a starobylý Trogir je asi hodinu cesty daleko.