search

Ubytování na ostrově Korčula

Ubytování na ostrově Korčula vábí kvalitou i zábavou

Ostrov Korčula s nejbohatší florou Jadranu je jedinečným ekologickým regionem ideálním k ubytování v Dalmácii. Nesčetné olivovníky, tropické ovocné stromy a levandule mají omamnou vůni. Všude na tomto malebném ostrově jsou staleté cypřiše, terasovité vinice a rozsáhlé olivové háje. Z ubytování na ostrově Korčula je to skoro vždy jen kousíček na pláž nebo utajenou zátoku!

Ubytování na ostrově Korčula

Korčula - ostrov lesů a romantických lagun

Město Korčula, kde se narodil slavný cestovatel Marco Polo, je jedním z nejzachovalejších středověkých měst v oblasti Středozemního moře. Je středem kulturního a turistického života, kde se návštěvník setkává s dějinami na každém kroku (goticko-renesanční katedrála sv. Marka, hradby s baštami a věžemi - např. Velký Revelin, pevnost Fort Englez...). Lumbarda, jedno z nejhezčích měst na ostrově, nabízí velké množství rekreačních možností. Nejen oblázkové a skalnaté pláže v blízkosti města, nýbrž i jedinečné písčité pláže v okolí zvou ke koupání v průzračné vodě (pláž Vela Przina, pláž Lumbarda nebo pláž Bilin Zal). Naším tajným tipem je nádherná oblázková pláž v zátoce Pupnatska Luka. A pronajmete-li si ubytování na ostrově Korčula, doporučujeme také jednodenní výlet lodí na ostrov Lastovo se stejnojmenným přírodním parkem (trajekt Vela Luka-Uble).

Výjimečné a jedinečné ubytování na ostrově Korčula

Jihodalmátský ostrov ležící ve vnějším pásu slibuje ohromnou dovolenou v Dalmácii. Korčulu a Hvar dělí Korčulský kanal, Pelješacký průliv skrývá ostrůvky a útesy. Členitost Korčuly je výrazná s největším zálivem Vela Luka, malými Tri luke, Brna anebo Meja. Skupinky ostrůvků Badija, Majsan, Planjak, Vrbnik anebo Sutvara a Ošjak lemují celé pobřeží Korčuly. Je to nevídaná krása a báječná možnost pro dovolenou v Chorvatsku. Horské masívy, Kupka anebo Kom dosahují výšky přes 500 metrů nad mořem. Na úrodných poljích se pěstuje vinná réva a jižní ovoce. Výhodné klimatické podmínky jsou vhodné pro celoroční rekreaci.

Ubytování na ostrově Korčula

Splnit si svůj sen, kde zátoky zajistí soukromí

První nálezy z prehistorické doby v jeskyni Spilinski rat svědčí o dávném osídlení. Řecké obydlení, velké námořní bitvy i zajetí korčulského občala Marca Pola, svědčí o zajímavé historii. Korčula, Vela Luka, Lumbarda, Brna anebo Prižba či přímořské vesnice Blato, Čara jsou nejatraktivnějšími místy pro ubytování v soukromí Chorvatska a na dovolenou zde hned tak nezapomenete. Starobylé město Korčula s Pevninskou bránou, věží Revelin, kostelem sv. Michala, paláci i pozorovatelnou Marca Pola tvoří pěkný komplex památek. Výlet trajektem na ostrov Lastovo s četnými přírodními úkazy a robinzonskými zážitky je hitem pro turisty všeho věku. Ubytování v Chorvatsku zajišťuje komfort s apartmány v Chorvatsku v nabídce all inclusive. Turisté mohou využívat noclehy s vodou, elektřinou, plynem, rekreačním poplatkem, ložním prádlem, závěrečným úklidem, dokonce vstup zvířecího mazlíčka je v mnoha případech dovolen. Dopravu a jídlo si hradí vlastními náklady.

Sport i rekreace na ostrově Korčula

Jachting, windsurfing, vodní sporty i paragliding jsou hojně provozovány. Lidé milují lidové tance a zábavy, rytířské hry, tradiční zvyky, gastronomické zážitky, ochutnávku vína i tradiční oslavu sklizně pomerančů. Koupaliště města Korčula je umělé s oblázky. Ostrůvky Vrbnik, Badina a Stupa nabízejí pěkné plochy ke koupání. Písečná pláž v Lumbardě v zátoce Pržine má pohodlný vstup do moře. Malé zátoky nabízí Brna a Přižba na ostrůvcích Vrhovnjak, Sridnjak a Stupa. Oblázkové i kamenité pláže s betonovými plošinami najdeme i na ostrůvku Proizd. Borovicový stín a klid je jeho výsadou. Poklidný ráz dovolené v Chorvatsku slibují přístupné vstupy do moře vhodné pro děti, dospělé i seniory.