search

Ubytování na ostrově Krapanj

Ubytování na ostrově Krapanj má vše, co si přejete

Ochutnejte největší lákadla ostrova Krapanj v Dalmácii

Takřka ideálním místem k prožití báječné ubytování v Dalmácii je nevelký a turisty nepříliš probádaný ostrůvek Krapanj. Neudělejte chybu jako ostatní turisté, kteří nad jeho návštěvou bez rozmyslu mávli rukou, a užijte si na něm ty nejlepší prázdniny. Odměnou vám bude nečekaně rozmanité pobřeží, spojení pěkné přírody s tichým, starobylým městečkem a spousta zajímavých výletních cílů v okolí. Ubytování na ostrově Krapanj, se svou výškou 7 metrů zřejmě nejnižším ostrovem v celém Jaderském moři, vás nadchne. Ukrývá se u severní Dalmácie, nepatrný kousek od pevninského města Brodarica, s nímž ho spojuje trajekt. Jižním směrem od Krapanje se táhne věnec dalších ostrůvků, zakončený na západě největším Zlarinem a na východě poloostrovem Grebaštica. Metropole Split je odsud vzdálena zhruba za jednu hodinu cesty.

Ubytování na ostrově Krapanj

Neopakovatelné toulky kolem nádherných pláží ostrova Krapanj

Ostrov Krapanj je velice dobře dosažitelný po hlavní chorvatské dálnici A1. Až pojedete do svého prázdninového domu v Chorvatsku, stačí odbočit u Šibeniku a poté dosáhnout přímořskou Brodaricu. Stejně snadno dostupné jsou i krapanjské plážičky, rozeseté především podél jižního pobřeží. Největší, nejznámější a nejlépe vybavená je sice Spongiola na severu, avšak rozhodně se vyplatí vydat se na opačnou stranu ostrova, vyznačující se kamenitým povrchem, stínem četných lesů a průzračnou vodou. Jestliže západ Krapanje charakterizují lesíky a křovinaté porosty, severovýchod se nese ve znamení zástavby městečka stejného jména. Najdete v něm několik restaurací a hospůdek, obchod, informační středisko, přístaviště a celou řadu moderně zařízených apartmánů v Chorvatsku. Kromě vodních radovánek a různých sportů si tady můžete užít i procházky podél pobřeží, neboť marinu – stejně jako celé pobřeží – lemuje upravený chodníček.

Ubytování na ostrově Krapanj je ráj pro milovníky sportu, dějepisu i přírody

Milovníci historie si v Krapanji mohou prohlédnout františkánský klášter z přelomu 16. a 17. století s hezkou renesanční křížovou chodbou, hodnotnými obrazy a sakrální sbírkou. Navíc se v něm nachází muzeum lovu mořských hub pyšnící se kolekcí potápěčských pomůcek a speciálních přístrojů i obleků. Zahrnuje exponáty od nejstarších dob až po současné vybavení. Nevynechejte ani největší místní lidovou veselici, svátek Panny Marie Andělské slavený vždy 2. srpna. Jinou velkou chybou by ovšem bylo nevyrazit z vašeho ubytování v Chorvatsku za turistickými skvosty této části Dalmácie. Úzkou zátočinou Morinje se kupříkladu dostanete k líbezné vísce Jadrtovac, obklopené nenápadnými pahorky se záplavou vinohradů. Po blízké řece Krka brzy dosáhnete slavného stejnojmenného národního parku, další výrazná přírodní rezervace Kornatské ostrovy se rozkládá 50 kilometrů západně.