search

Ubytování na ostrově Lastovo

Ubytování na ostrově Lastovo zní romanticky

Nádherná dovolená na romantickém ostrově Lastovo

Hledáte-li místo na hony vzdálené od rušných rekreačních letovisek plných světélkujících nočních podniků, místo pro romantiky a dobrodruhy, poslední skutečnou výspu divočiny, budete na ostrově Lastovo nadšeni. Ubytování v Dalmácii tady prožijete protkané turistikou, potápěním, plavbami po širém Jadranu – nic pro makové panenky. Vyzkoušejte ubytování na ostrově Lastovo. Ostrov neomračuje rozlohou, ani nějakými jedinečnými přírodními skvosty, okouzluje spíše svou celkovou atmosférou. K ní přispívá malý počet stálých obyvatel, drsná, kopcovitá krajina a jeho poloha na samotném okraji chorvatských pobřežních vod.

Idylka na opuštěném ostrově Lastovo 

Lastovo je hlavním z téměř padesáti ostrovů a ostrůvků stejnojmenného archipelagu. Členité, do vody prudce padající břehy, čisté Jaderské moře a absence negativních civilizačních vlivů mělo za následek vyhlášení tohoto území přírodní rezervací a také velký rozvoj rybolovu. Dary moře jsou zdejším hlavním zdrojem obživy. Ostatně, snad nikde jinde v celé Dalmácii neskýtá Jadran takové bohatství jako tady. Těšit se můžete na chobotnice, humry, langusty u ostrůvku Mrčara a samozřejmě na spousty ryb všech tvarů a velikostí. Pokud neholdujete přímo rybolovu či šnorchlování, rozhodně si mořské plody vychutnáte alespoň na talíři. Zapíjet můžete místním lahodným vínem Maraština. Užijte si skvělou nabídku ubytování v Chorvatsku.

Ubytování na ostrově Lastovo

Pronájem prázdninového domu Lastovo

Prázdniny na Lastovu však nemusíte trávit pouze ve společnosti makrel, murén a tuňáků. Koupání a opalování si užijete na pláži v zátočině u obce Skrivena Luka. Ideálním cílem procházek jsou pahorky jako 400 metrů vysoký Hum, z nichž se otevírají úžasné výhledy na nedaleké ostrovy Korčula, Mijet nebo Hvar. Příjemným zpestřením výletů mohou být i jeskyně Rača, Pozalica, Medvidina a další. Užijte si ubytování na ostrově Lastovo daleko od civilizace, na vyjížďkách lodí do zátoky Zaklopatica, ve stínu ovocných sadů, vinohradů a borovicových hájů. Lastovo vás přijme vřele a odměnou za dlouhou cestu včetně přejezdu trajektem do Ulbi vám bude svist orlích křídel a desítky kapliček roztroušených po celém ostrovu. Kdo se chce vyhnout hromadnému turismu, může zamířit na ostrov Lastovo daleko v Jaderském moři. Ostrov není z velké části dotčen cestovním ruchem i díky tomu, že se na jeho větší části nachází Chráněná krajinná oblast Lastovské souostroví.

Ubytování na ostrově Lastovo: staňte se na chvíli Robinsonem

Ostrov Lastovo je skalnatý, rostou zde Macchie a borovice, podnebí je výjimečně mírné a od r. 2006 má Lastovo statut národního parku. Krásné zátoky mají oblázkové nebo písečné pláže. Důležitým zdrojem příjmů je kromě pěstování révy, oliv a ovocných stromů také rybolov. Ve vybraných rybích restauracích byste měly ochutnat vynikající víno z proslulé odrůdy plavac. Možnosti k provozování sportu: potápění, plachtění... Akce: působivý karneval – od 6. ledna podle starých tradic s průvodem v starých kostýmech a krojích. Pozoruhodná místa: městečko Lastovo, zátoky Zaklopatica a Skrivena Luka, ostrov Mrcara a 50 kapliček po celém ostrově. Ubytovat se můžete také například v apartmánech v Chorvatsku nebo na ostrově Korčula a na Lastovo (Uble) přijet trajektem z Vela Luky.