Chaty a chalupy na ostrově Lastovo

Chaty a chalupy na ostrově Lastovo

Láska na první pohled, to je ostrov Lastovo v Dalmácii

Ostrov Lastovo je oproti jiným chorvatským destinacím českým turistům dosud méně známý, neboť byl za časů socialistické Jugoslávie nepřístupný jakožto vojenské území. Tím lépe, neboť právě teď máte jedinečnou příležitost objevit ubytování na ostrově Lastovo. V současné době se jedná o opravdu kouzelné místo s nezkaženou přírodou, které je proslulé především jako jadranské centrum vodních sportů. Lastovo zaujímá svou rozlohu 41 kilometrů čtverečních v jižní části Severodalmatského souostroví. V Jaderském moři tvoří pomyslný vrchol trojúhelníku přesně mezi pevninskými městy Splitem a Dubrovníkem. V prostoru vymezeném Lastovem a pobřežím pak leží další, ještě daleko známější ostrovní destinace jako Korčula, Brač, Hvar a Pelješac, samozřejmě taktéž disponující širokou paletou kvalitního ubytování v Chorvatsku.

Chaty a chalupy na ostrově Lastovo

Objevte pláže, jaké jste ještě nejspíš neviděli

Na Lastovu naleznete několik krásných oblázkových pláží, omývaných azurovými vodami Jadranu, na nichž si kromě opalování a koupání skvěle užijete i rozličné vodní aktivity. V okolí se daří zejména windsurfingu, jachtingu, sportovnímu rybolovu, šnorchlování a potápění. Nejznámější pláž, dobře dostupná z našich kvalitně, moderně a komfortně vybavených prázdninových domů v Chorvatsku, lemuje zátoku u obce Skrivena Luka, správního centra ostrova. Nejlepší vodní radovánky v úchvatných romantických zátočinách si však vychutnáte hlavně na přilehlých, téměř neobydlených ostrůvcích, jako jsou Sušac, Makarat, Prežba nebo Kopic. Neméně fascinující je i podmořský svět všude kolem – rozhodně stojí za to, užít si tady parádního potápění. Stačí tak málo – prohlédněte si náš katalog a vyberte si některou z nabízených možností pohodlného ubytování v Dalmácii.

Spojení architektury a přírody, které stojí za to

Celkem se Lastovské souostroví skládá ze 46 malých a ještě menších ostrůvků a celé území je chráněnou přírodní rezervací s unikátní krasovou přírodou. Vápencová skaliska se tu střídají s nízkými borovicovými háji a na procházkách ze svého apartmánu v Chorvatsku často narazíte na mnohé ojedinělé zástupce evropské fauny a flóry. Máte-li zkrátka rádi pěknou krajinu s magickými výhledy, na Lastovu se vám určitě bude líbit. Bohaté dějiny ostrova Lastovo sahají až do raného středověku. Historie na něm zanechala nezanedbatelnou řadu zajímavých svědků, zejména v podobě starobylých sakrálních staveb, které jsou tu populárním cílem výletů. Na nejvyšším bodě Lastova, hoře Hum, se například tyčí gotický kostelík svatého Jiří z 15. Století. V zátoce u Skrivene Luky vás jistě okouzlí půvabný kostel svatého Michala z období vrcholného středověku.