search

Ubytování na ostrově Mljet

Ubytování na ostrově Mljet, musíte tam jet

Nádherná příroda na ostrově Mljet

Kde si zařídit originální ubytování v Dalmácii? Nejlesnatější jadranský ostrov Mljet se stejnojmenným národním parkem v západní části ostrova se chlubí skutečnými skvosty. Stačí zmínit hluboké zátoky (Veliké a Malé jezero) připomínající fjordy, bujnou a rozmanitou středozemní květenu a také zajímavé kulturní dědictví (benediktinský klášter ze 12. století na ostrůvku uprostřed Velikého jezera). Naše ubytování na ostrově Mljet nebo prázdninové domy Korčula, Dubrovník i Pelješac se nachází nedaleko a tak slouží jako perfektní výchozí bod k objevování nádhery ostrova Mljet.

Ubytování na ostrově Mljet

Prozkoumejte prázdninové domy Dalmácie

Půvabný lesnatý ostrov a národní park Mljet

Ostrov Mljet v jižní Dalmácii je oblíbeným cílem jednodenních výletů z Korčuly, Dubrovníku nebo poloostrovu Pelješac (trajekty Trstenik-Polače, Prapratno-Sobra). V západní části ostrova se rozkládá národní park Mljet, z něhož vystupuje vyhlídkový vrchol Montokuc (256 m n. m.) a nejvyšší vrchol oblasti Planjak (392 m n. m.). Můžete zde obdivovat původní borové, dubové a cedrové lesy nebo původně krasová údolí Velké a Malé jezero, která až později zatopila mořská voda. Poznejte další ze zajímavostí Dalmácie. Na ostrově Mljet je jen málo ubytovacích možností, takže je uchráněn od neštěstí masové turistiky. V uvozovkách nějvětšími středisky jsou Babino Polje, Polače s přístavem a ruinami římského paláce snad ze 3. nebo 5. století našeho letopočtu.

Dovolená podle vašich představ, objevte ubytování na ostrově Mljet

Ačkoliv to zní neuvěřitelně tak v Chorvatsku lze najít i místa, které jsou turisticky nezkažené. K takovým patří mimo jiné i kouzelný ostrůvek Mljet. Dovolená v Chorvatsku nemusí nutně znamenat to, že si nemáte na pláži kam lehnout nebo zoufalé hledání soukromí. Ubytování v Chorvatsku je samo o sobě velmi oblíbený způsob jak se svojí rodinou, v páru, případně na firemním teambuildingu strávit dovolenou v soukromí. V případě, že jste takové ubytování ještě nezkoušeli, vřele ho doporučujeme a je dost pravděpodobné, že už víc nebudete chtít sdílet rušné hotely, penziony nebo k prasknutí přeplněné kempy.