search
C
| Editor
(First published: )

Ubytování na ostrově Mljet

Jedinečná dovolená a ubytování na ostrově Mljet

Nádherná příroda na ostrově Mljet

Nejlesnatější jadranský ostrov Mljet se stejnojmenným národním parkem v západní části ostrova se chlubí hlubokými zátokami (Veliké a Malé jezero) připomínajícími fjordy, bujnou a rozmanitou středozemní květenou a také zajímavým kulturním dědictvím (benediktinský klášter ze 12. století na ostrůvku uprostřed Velikého jezera).

Naše ubytování v Chorvatsku nebo prázdninové domy Korčula, Dubrovník i Pelješac se nachází nedaleko a tak slouží jako perfektní výchozí bod k objevování ostrova Mljet.

Ubytování na ostrově Mljet

Prozkoumejte prázdninové domy Dalmácie

Půvabný lesnatý ostrov a národní park Mljet

Ostrov Mljet v jižní Dalmácii je oblíbeným cílem jednodenních výletů z Korčuly, Dubrovníku nebo poloostrovu Pelješac (trajekty Trstenik-Polače, Prapratno-Sobra). V západní části ostrova se rozkládá národní park Mljet, kde můžete obdivovat původní borové, dubové a cedrové lesy nebo původně krasová údolí Velké a Malé jezero, která až později zatopila mořská voda. Zarezervujte si naše ubytování v Dalmácii. Na ostrově Mljet je jen málo ubytovacích možností, takže je uchráněn od neštěstí masové turistiky. V uvozovkách nějvětšími středisky jsou Babino Polje, Polače s přístavem a ruinami římského paláce snad ze 3. nebo 5. století našeho letopočtu.

Dovolená podle vašich představ, objevte ostrov Mljet

Ačkoliv to zní neuvěřitelně tak v Chorvatsku lze najít i místa, které jsou turisticky nezkažené. K takovým patří mimo jiné i kouzelný ostrůvek Mljet. Dovolená v Chorvatsku nemusí nutně znamenat to, že si nemáte na pláži kam lehnout nebo zoufalé hledání soukromí. Ubytování v Chorvatsku je samo o sobě velmi oblíbený způsob jak se svojí rodinou, v páru, případně na firemním teambuildingu strávit dovolenou v soukromí. V případě, že jste takové ubytování ještě nezkoušeli, vřele ho doporučujeme a je dost pravděpodobné, že už víc nebudete chtít sdílet rušné hotely, penziony nebo k prasknutí přeplněné kempy.