Informace o ostrově Molat

Informace o ostrově Molat

Molat si osvojil krásu na zemi

Severodalmátské ostrovy, jejíž součástí je i Molat najdeme u vnějšího pásu v sousedství Istu a jihovýchodním směrem Mali a Veli Tun. Ze západu je obklopen maličkými ostrůvky Knižačić, Tramerčina anebo Tramerka, od východu pak ostrovem Rižnjak, Sičica, Kamenjak anebo Mladin a Krivnjak. Molat a Ist rozděluje průliv Zaputel. Západní strana svírá Brguljským zálivem a ostrůvkem Brguljski. Z východu je miniaturní záliv Jazi. Zde se nacházejí desítky míst pro mimořádnou dovolenou v Dalmácii. Členitost ostrova je výrazná, a proto jsou pro turisty nejoblíbenější malé zátoky. Západ, který nabízí otevřené moře je strmý a členitý. Mezi dvěma vápencovými vyvýšeninami, které se táhnou Molatem je výrazně úrodná půda. Vnitrozemí s vesnicemi Molat, Zapuntel a Brgulje jsou častým cílem návštěvníků díky svým prázdninovým domům Chorvatska.

Obávaná historie

Molat se nepyšní monumentálními historickými stavbami. Dokonce zde byl v letech 1941 – 1943 koncentrační tábor. Trajektové spojení umožní turistům chtivých památek navštívit město Zadar. Ostrov preferují zejména jachtaři a slouží jako skvělé přístaviště. Populárním se zde stal i sportovní rybolov. Malé zátoky nabízejí hezké koupání s dosažitelným ubytováním v Chorvatsku. V Brgulje, asi 3 kilometry od Molatu je přístav s trajektovými linkami. V zátokách Lučina, Podgarbe i Luka naleznou jachtaři úkryt před silnými větry bóra.

Dovolená pro zamilované

Ostrov Molat nabízí ubytování v soukromí Chorvatska na vysoké úrovni v nabídce all inclusive. Plyn, voda, elektřina, ložní prádlo, rekreační poplatek i závěrečný úklid, o to vše je postaráno. Turisté si sami obstarají jen dopravu a jídlo. Jedinečnost je v romantických zátokách s bohatou zelení. Odpočinek a ten pravý požitek z mořských vln, to je ubytování na ostrově Molat na jedničku. Vzít si s sebou i domácího miláčka je v mnoha případech dovoleno.